Home News Али Ахмети оро води и вие Бајрак на свадба (ВИДЕО)

Али Ахмети оро води и вие Бајрак на свадба (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави видео на кое лидерот на ДУИ Али Ахмети води оро и ужива во звуците на албанскиот мелос со зурли и тапани, на свадба во неговото родно Зајас, пренесува Канал 5.

– Кога срцето ти пее, а душата игра, пишуваше на една од објавите како опис за видеото со Ахмети, кој бил главен гостин на свадабата на еден од неговите внуци.

 

Previous articleПозната причината за превртувањето на автобусот – возачот признал дека му се случило да задреме
Next articleАвстрија ги засилува контролите на границите поради оваа причина