Home News Мухамед Зекири бара извинување од познат македонски новинар: Јас не сум во...

Мухамед Зекири бара извинување од познат македонски новинар: Јас не сум во Токио!

Статус на Мухамед Зекири:

„Боби Христов го мислев дека колку толку е професионалец ама изгледа сум се излажал.

Со цел памет подлегнал на лажните вести и дезинформации на квази новинари кои измислија деновиве дека сум отпатувал во Токио со челниците на МОК.

Најмалку што очекувам од Боби Христов е да ми се извини јавно на ист начин како што напишал на коментарот од својот пост на фб.

Previous articleЗоран Заев тукушто објави нова коалиција за локалните
Next articleЈоци за Груевски: Ја мислам на крај, негови вмровци ќе го донесат дома и ќе го ,,спакуваат”