Home Uncategorized (ФОТО) Александар Вучиќ се сретна со Панчев и напиша: Чест ми е...

(ФОТО) Александар Вучиќ се сретна со Панчев и напиша: Чест ми е што се сретнав со големиот шампион

За српскиот претседател Александар Вучиќ, се знае дека е голем фан на неприкосновениот српски шампион, Црвена Sвезда од Белград.

Тој при посетата на Македонија се дружеше со легендата на Вардар и Црвена звезда, златната копачка од 1991 година, легендарниот Дарко Панчев.

Вучиќ разменил неколку зборови со славниот фудбалер, па ги сподели на својата страница на Инстаграм со пораката:

„Со македонската и југословенската легенда Дарко Панчев. Чест ми е што успеав да се сретнам со големиот шампион“.

Previous articleБране Петрушевски: Апасиев и Левица се најпосакуваното нешто на Заев
Next articleНиколоски: Изгласани се МАКЕДОНСКИТЕ ЦРВЕНИ ЛИНИИ