Home News Николоски: Изгласани се МАКЕДОНСКИТЕ ЦРВЕНИ ЛИНИИ

Николоски: Изгласани се МАКЕДОНСКИТЕ ЦРВЕНИ ЛИНИИ

ПОТПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ВМРО-ДПМНЕ АЛЕКСАНДАР НИКОЛОСКИ, НА СВОЈОТ ПРОФИЛ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ, ПРЕД МАЛКУ ИНФОРМИРАШЕ ДЕКА ВО ПАРЛАМЕНТОТ Е ИЗГЛАСАНА ДЕКЛАРАЦИЈАТА ЗА ЦРВЕНИ ЛИНИИ СО БУГАРИЈА:

„Во Собранието на Република Македонија на предлог ВМРО-ДПМНЕ усвоена декларација за македонските црвени линии кон Бугарија!

Македонскиот јазик е македонски засебен различен од другите. Македонскиот народ има култура и историја на која може да се гордее и нема да дозволиме никој да ја оспорува. Да живее Македонија!

Previous article(ФОТО) Александар Вучиќ се сретна со Панчев и напиша: Чест ми е што се сретнав со големиот шампион
Next articleЛуис Хамилтон распали по Орбан: Кукувички е вашиот потег