Home Live Заев, ја избричи брадата, или му објавуваат стари слики? (ФОТО)

Заев, ја избричи брадата, или му објавуваат стари слики? (ФОТО)

Македонија деновиве се бори со незапамтени огн нени стихии, на повеќе реони во државата. Најкритично изминативе денови беше во Кочани, Кумановски, Пехчево, а вчера и во скопскиот регион.
На социјалните мрежи денес, се појавија фотографии (најдолу во тестот), од функционери, меѓу кои и премиерот Заев, за кои се тврди дека се на одмор, во време кога земјата се соочува со ризикот кој го носат пожарите..

Од Владата потврдуваат дека во периодот од 3 до 12 август дел од членовите на Владата ќе искористат денови од годишен одмор.
Сепак, уверуваат дека Владата секојдневно ги извршува сите свои функции, а согласно состојбата со пожарите министрите секојдневно заседаваат и одржуваат седници преку онлајн видео конференциска врска и навремено и непречено ги носат сите потребни одлуки.
Во периодот од 3 до 12 август дел од членовите на Владата ќе искористат денови од годишен одмор.

Владата секојдневно ги извршува сите свои функции, а согласно состојбата со пожарите министрите секојдневно заседаваат и одржуваат седници преку онлајн видео конференциска врска и навремено и непречено ги носат сите потребни одлуки.
Согласно меѓусебна координација, дел од министрите нема да користат денови од годишен одмор во овој период, а со цел да се обезбеди и теренска и канцелариска координација на активностите секогаш и секаде каде што тоа е потребно.
Овие денови теренската координација е обезбедена од страна на првиот вицепремиер Артан Груби, министерката за одбрана Радмила Шекеринска, министерот за транспорт и врски Благој Бочварски, министерот за земјоделство Арjанит Хоџа, министерот и заменик министерот за информатичко општество и администрација Шакири и Бајдевски.
Министерката и заменик министерот за образование Царовска и Шабани, заменик министерот за внатрешни работи Буши, заменичката министерка за животна средина Оџаклиеска, заменикот министер за труд и социјала Енвер Хусин, заменикот министер за здравство Илир Хасани, заменик министерот за правда Нухиу.
Премиерот Зоран Заев користи денови од годишниот одмор до 12 август, а е во постојана телефонска и интернет координација со сите ресорни министерства
и надлежни институции.
Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски, на својот профил на социјалните мрежи објави фотографии од министерот за Правда, Бојан Маричиќ и од премиерот на македонската Влада, Зоран Заев.
Сепак, на сликата Заев е без брада, а во последно време тој го промени имиџот и пушти брада. Дали му е објавена стара фотка, или сепак Заев ја избричил брадата, со оглед на фактот погоре дека и од Владата потврдија дека е на одмор, останува да видиме.

Previous articleПознатиот производител се пофали: Нашата вакцина е 93 проценти ефикасна, 6 месеци по втората доза
Next articleАррlе преку своите телефони ќе лови пeдoфили – еве како ќе го прават тоа