Home Live Даниела Темелковска монотонијата си ја разбива во двор со комшијата (ВИДЕО)

Даниела Темелковска монотонијата си ја разбива во двор со комшијата (ВИДЕО)

Даниела Темелковска е една од најомилените и најатрактивните пејачки меѓу народот која секогаш знае да направи убава атмосфера. Патем таа изгледа одлично и се грижи за својот имиџ.

За нејзиниот изглед е главно задолжена сестра ѝ, а пејачката во една прилика изјави во што се чувствува најудобно..

„Дома по пижами обожавам да седам, а надвор повеќето сакам по спортски да бидам облечена“, рече Даниела за убава.мк.

Медиумите претходно пишуваат дека македонската фолк пејачка, во 2018 година, дел од летниот одмор го мина во Доминиканската Република. Друштво ѝ правеше најблискиот член од нејзината фамилија, сестра и – Емилија.

За Даниела оддамна е познато дека годините се се само бројка, па иако е веќе зрела жена, изгледа како млада девојка, или што би рекле младите во жаргон таа е „авион“!

Иако Емилија не е толку позната, сепак не е непозната, зашто јавноста најмногу ја знае од дует песните и видеата токму со сестра и Даниеа.

Особено атрактивна е онаа од пред неколку години со наслов: „Нема дилема“, објави поглед.мк.

-Нема жена што не е убава, за мене убавината доаѓа од внатре, здрава храна, малку спорт, секојдневна грижа за себе и сето тоа зачинето со љубов“, изјави Темелковска.

Таа додаде дека она што најмногу сака да го пее се старите македонски песни, и рече што би сакала да биде ако не беше пејачка:

„Бидејки сакам да им помагам на луѓето, би сакала да бидам доктор.“

Темелковска на својот Инстаграм и Фејсбук објави свои атрактивни слики, а според нив, таа често се дружи со фолкерката Сања Гроздановска- Сани.

Даниела, и кога нема настапи во ресторан, знае како да си ја развесели душата. Таа пролетоска објави видео од својот двор како пее македонски народни песни, а на хармоника ја следи нејзиниот сосед.

„Една комшивска да разбиеме монотонија“, објави Даниела.

Previous articleСостојбата со вирусот не е добра: Денес 8 упокоени и повторно преку 500 нови позитивни
Next articleОва е семејната приказна на Мими од Велес која учествуваше на „Звезде Гранда“