Home Live Која ЦАРИЦА: Цеца заработи преку 700 илјади евра за само 4 часа...

Која ЦАРИЦА: Цеца заработи преку 700 илјади евра за само 4 часа од оваа песна

Балканската дива, Светлана Цеца Ражнатовиќ е миленичка на многу луѓе од „Вардара па до Триглава“.
Популарната пејачка во јули и август веќе има закажано десет концерти во регионот. Ако се земе во предвид дека просечниот хонорар на Цеца по концерт е од 30000 до 50 000 евра , може да се заклучи дека фолк ѕвездата летово одлично ќе заработи, пренесуваат медиумите.
По долгата апстиненција од концерти поради корона пандемијата Цеца веќе започна со концерти низ регионот на Балканот.

Нејзините фанови се посебно воодушевени од концертот во Љубовија на кој и покрај обилниот дожд нивната миленичка не го прекинала концертот.
Потоа Цеца одржала спектакуларен концерт во Будва, по кој кратко и одморила.

Мегапопуларната пејачка досега веќе одработила три концерти во Србија и Црна Гора, во август има закажано уште седум, меѓу низ се и два концерти во Македонија, и по неколку во Србија и Црна Гора.
Пред десет години, Цеца Ражнатовиќ доживеа невиден успех со само една песна.

Фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ за само четири и пол часа заработи точно 775.000 евра од само една песна, верувале или не!

Тоа е песната „Штета за мене“, која беше најавувана долго време, а потоа стана голем хит, а беше објавена во мај 2011 година во соработка со Милиграм.
Оваа песна ја преземаа дури 774.3344 обожаватели по цена од 118 динари, и секој рекорд беше соборен. Беше објавено точно на пладне на веб -страницата „Милиграм музик“, а само еден месец подоцна, ЦД -то на кое се наоѓаше песната беше пуштено во продажба.
Овој голем успех пејачката го прослави вечерта со своите соработници, пријатели и семејството, а во следните два дена доби повеќе од 1000 писма, плишани мечиња и цвеќиња.

Цеца не е единствената на сцената на која една песна и донесе цело богатство. Ќе потсетиме, Ана Николиќ заработи 300.000 евра од песната „Ромале, ромали“, а инвестираше 30 000 евра.
Шериф Коњевиќ заработи пари за својот стан и автомобил од неговата песна „Бела венчаница“, а денес ужива во луксузот на својата луксузна вила.

Исто така летово Теа Таировиќ растур прави со бакшиш и настапи со нејзниот најнов хит Ајде.
Previous articleДенес уште полошо од вчера – галопирачки раст на нови случаи, но и на упокоени
Next articleБране бара Левица на Апасиев да се извини за изнесените лаги: Претседателот нема да учествува на приватната забава