Home Live Андријана Алачки ја покажа сестра си – сега вие кажете дали си...

Андријана Алачки ја покажа сестра си – сега вие кажете дали си личат (ФОТО)

Емисија „Вкусот на традицијата“ е нешто по кое ја препознаваат Адријана Алачки. Таа често на Фејсбук споделува моменти од снимањето на емисијата, а очигледно е дека ужива.
За Адријана Алачки, шести јуни е голем ден. Имено, познатата пејачка и авторка на емисијата „Вкусот на традицијата“ го слави овој ден токму поради својата емисија.

Нема кој ја нема гледано Алачки која готви во кумановското Етно село, и по секој рецепт завршува со нејзиното познато мх,мх.
Рецептите на Адријана ги имаат пробано луѓе ширум светот, таа емисиите ги снимаше речиси на сите континенти, а последно беше во Хрватска од каде што најави интересни прилози.

– 6 јуни, 2011 година се емитуваше првата емисија Вкусот на традицијата на Алфа Тв. Денес ни е и Вам и на нас роденден.
Ви благодарам што токму поради Вас постоиме и Вие сте заслужни за овој јубилеј. Благодарам на сите верни соработници, организации на жени, благодарам на Етно село Тимчевски“, напиша таа на Фејсбук минатиот месец.

Таа отвоено зборува и за својот природен изглед и за тоа дека со години наназадвежба јига која ја прави така смирена.
„Секој ден му се заблагодарувам на Бога за новиот ден, што сме здрави и живи и едноставно започнувам со мојата ментална хигиена.

Тоа се јога техники што ги користам од многу одамна, кажа во една прилика. Ако го миете лицето а умот не, тогаш немаме комплетна нега. Како се загадува лицето, така и умот од секојдневието.
Здрав и стабилен ум , дава отсјај на лицето. Немам ботокс, хиалурон, филери. Не сум противник, но сепак кога ќе видам неприродно и лошо аплицирани пополнувања.

Треба добро да се одбере каде и кој ќе ви го работи лицето. Нема подобра козметика и сјај на лицето од здрави живи успешни и среќни деца и внука, и тоа се нарекува специјален третман за лице“, вели Адријана.
Познато е дека Алачки својата кариера ја запона во дует со Ирена Спаосовска, и кога дуото престана да постои многуина мислеа дека двете пејачки се скарани. Во една прилика Ирена ја раскажа новната приказна.

-Адринана сакаше да има второ дете и затоа реши да напраи пауза, а јас сакав да продолжам, јас сум голем професионалец. Ние не сме се скарале, само секоја продолжи по својот пат“, рече Спасовска.
Пред неколку месеци, токму Ирена беше гостика во емисијата „Вкусот на традицијата“ и со тоа ги поби гласините дека се скарани со Адријана, откако готвеа заеднички.

Но, Адријана е прикателка со уште една дтуга Ирема, а тоа е водителката Ирена Спировска која е на истата Тв фреквенција, ТВ Алфа.
Адријана објави слика со своите пријатели, Баже и Ирена, дотерани и стокмени како да снимаат новогодишна емисија. Сликани се во ТВ „Алфа“, каде што Ирена работи, а истата телевизија ја емитува и емисијата на Адријана.

Под нив стои написот „Везилка“, која веќе почна да се емитува , а ги промовира македонските градови, македонските специјалитети и нашата убава музика.
Адријана, кога се појави на сцената со Ирена Спасовска беа препознатливи по тоа што беа слично облечени, во фустани со интересен дизајн, а овој пат таа потсети на тоа време, затоа што на новата слика со Ирена Спировска и со Благоја Грујовски со Ирена се облечени во тон, во бело.
Постарата сестра на Андријана, Гордана, живее и работи во Германија и често доаѓа во посета на родната земја. При еден настан на кој Андријана Алачки беше во главната улога, со присуство ја удостои и нејзината сестра.

Алачки сподели фотографија на социјалните мрежи и многумина сес охласија дека многу си личат со сстра си. Што мислите вие?

Previous articleИмунизирани сте, но сте биле во контакт со ЗАРАЗЕН – ова морате да го правите во тој случај
Next articleГо нема возот и не знајме кога че дојди: Неверојатно патешествие на познатата новинарка