Завчера Петар Георгиевски на својот профил на социјалните мрежи најави дека сака да биде градоначалник на Скопје.
Потоа, тов во нов пост, објасни дека анкетите покажале дека добро котира во средините каде ѓивеат Македонци, за разлика од Албанските средини..
Тој срамежливо најави дека најверојатно ќе добие поддршка од Левица, а потоа и лидерот на Левица апасиев ги потврди ваквите шпекулации, дека оваа партија ќе го поддржи Георгиевски за градоначалник на Скопје.
По, сега веќе и официјалната кандидатура за градоначалник на Скопје на Петар Георгиевски Камиказа пред малку на фејсбук напиша:
Кога тргнавме со Меморија да го спремаме концертот и го објавивме нашиот reunion, многумина скептици по ФБ плукаа по нас и велеа:

кој ги слушал Меморија у наше време ,па сега после 25 години тргнале со амбиција да ја полнат Метрополис Арената!
Велеа тие не можат да ја наполнат месната заедница, а камо ли сала од илјадници луѓе. Ајде што велеа дека овој Petar Georgievski – Kamikaza е л уд, но што мајка бараат и членовите да се бламираат заедно со него. Не се нормални!?!?!
Исходот од концертот го знаете, се сеќавате колку луѓе го посетија, салата беше преполна, а шабаните и изметоголтачите замолкнаа пред вистината од она што го видоа и слушнаа!

Некои од нив ја наведнаа главата, други собраа храброст и се извинија, а трети рекоа “
Све сељачаана отишле да ги слушаат и до даска ја напуниле онаа Метрополис, м.м.е.”. така ќе биде и сега, на 17 октомври кога ќе победам на изборите за градоначалник на Град Скопје.

Сакам да ви порачам на сите вас кои што слепо ги исполнувате партиските задачи и се трудите што повеќе да ме оцрните, ќе ви простам и ќе речам
“Прости им боже, не знаеја што прават”. Но и покрај се ќе бидам тука да ви помогнам и простам …

Добро утро граду мој убав, ти ветувам дека ќе те направиме уште поубав и ќе те избавиме од канџите на “лукративните”.
Искрено, за поубаво Скопје Petar Georgievski – Kamikaza.
Previous articleЗорица Црношија во една прилика прозборе за сопругот Трендо
Next articleКолку дена по инфекцијата лицето е заразно – д-р Попадиќ објасни