Home Live Сите и честитаат на Ирена Спасовска за нејзината храброст (ФОТО)

Сите и честитаат на Ирена Спасовска за нејзината храброст (ФОТО)

Познатата пејачка Ирена Спасовска е секогаш актуелна во медиумите, но најмногу беше пред две ипол години кога уживаше во Доха и Катар, а како што и самата се пофали на социјалните мрежи во една од објавите, друштво и прави еден Шеик.

– Катар: Прекрасен ден поминат во „Молот“ на Шеикот со вештачко небо, со канали, со гондоли- раскажа таа.

Спасовска и новинарот и поранешен уметнички директор на „Фолк фест Валандово“, Орце Гелевски, во јули во 2018 година, потврдија дека не се повеќе заедно по 13 години врска.

Ирена Спасовска не престанува да ги воодушевува своите верни обожаватели, а овој пат им приреди вистинско изненадување со фотографија на која позира како од мајка родена.

Откако претходно ги вжешти социјалните мрежи со фотографија на која во преден план ги исфрли своето деколте и новата тетоважа на нејзината рака, Ирена Спасовска реши да отиде и еден чекор понатаму.

Имено, на фотографијата познатата фолк-пејачка го соблече град-никот и само со раката ги покри облините, а во коментарите напиша:

„Некои жени стареат како кондури, а некои како вино. Happy birthday to me“ Инаку, познатата фолк-пејачка и неодамна со нејзините провокативни фотографии на кои позираше во костими за капење предизвика лавина од коментари.

И додека нејзините обожаватели будно ја следат секоја нејзина објава на социјалните мрежи, други ја критикуваат што објавува фотографии во костими за капење, па дури и затоа што се тетовирала.

И тоа е во ред, но се си има свои граници, а како што вели и самата Ирена, „на плажа се оди во костим за капење, а не во чизми и закопчана до грло!“, објави 1 ТВ.

Познатата фолк-пејачка Ирена Спасовска редовно објавува фотографии на социјалните мрежи и фановите постојано се информирани за нејзините активности.

Спасовска, овојпат, пријатно ги изненади оние што ја следат на „Фејсбук“ постирајќи фотографија со нејзината ќерка Тамара која е вистинска убавица. „Ќерка. Тами и мами“, напиша таа под сликата.

Ирена досега изјавила дека нејзината ќерка е многу музикална, но дека таа нема да ѝ се меша во изборот на професијата туку ќе и даде поддршка што и да одлучи. Покрај заедничка особина за музикалноста,

она што веднаш може да се забележи, е дека Тамара многу личи на мајка си.

Пејачаката сега настапува насекаде низ Македонија, а по напорната агенда со настпите, таа е сега во Охрид на одмор. Ирена редовно објавува слика од напиот бисер, но и едно видео во кое таа нурка.

Верувале или не, во видото се појавува змија, од која Ирена не се плаѓи, туку напротив, си нирка заедно со неа.

Previous articleГоран „Сакам да кажам“ проговори кој тоа ги прави независните листи за советници
Next articleБаба имаше три комшики во зграда со кои беше неразделна – еве што си правеа по цел ден