Home Live Ова е сестрата на убавата Зоне Замфироа, поубава ли е од Катарина?...

Ова е сестрата на убавата Зоне Замфироа, поубава ли е од Катарина? (ФОТО)

Актерката Катарина Радивојевиќ ја напушти Србија пред повеќе од една деценија и се пресели во Америка во желба да изгради светска кариера бидејќи ја чекаа примамливи понуди.

Во западната „Нечиста к -pв – грев на предците“, чија премиера беше на Палиќ, тaa се враќа во одличен стил со улогата на Цона.

– По 12 години, јас сум на српски филм. Во мене има трема и трепет. Мојот лик е храбра, слободоумна жена пред своето време и различна од се што направив досега – им рече Катарина на новинарите во пресрет на светската премиера.

Убавата актерка за првпат го гледаше филмот со публиката.

– Денешните жени се храбри и слободни, но не се доволно солидарни едни со други. Ова го правам како активист во моите проекти. Ние жените мора да се обединиме да се поддржуваме, да бидеме сестри, најдобри пријателки, а не непријатели – објасни актерката.

– Американското општество има свои предности, но многу недостатоци. Никој не знае како да живее како Србите. И тоа е она што го сакам овде.

Според мојот вкус, Американците работат многу. Меѓутоа, и мене ми се допаѓа тоа кога работите, работите, а кога уживате, тогаш само уживате – искрена е актерката на прашањето на Курир.

Пред повеќе од 20 години, таа дебитираше со Здравко Шотра во филмот „Зона Замфирова“, кој исто така беше епохален филм.

– Цона и Зоне ја имаат таа ст раст, храброст и двете се од богата куќа. Оттогаш нешто не се промени, а тоа е третманот на мажите кон жените. Тие се уште смело ги држат своите позиции и не ги пуштаат. Тоа е проблемот на Балканот и овој регион.

Актерката Катарина Радивојевиќ последните денови беше во центарот на вниманието на јавноста, исто толку поради нејзината нова улога во филмот „Нечиста к pв – гр -ев на предците“, но и затоа што беше една од сведоците на конфликтот меѓу Предраг Гага Антонијевиќ и Драган Бјелогрлиќ. Таа останува настрана во целата приказна, и само посочи дека гo осудува ваквото однесување.

Јавноста се уште го чека епилогот од овој случај, а Катарина продолжи да работи на промоција на новиот филм. За нејзиниот приватен живот не се знае многу, па малкумина знаат дека таа има сестра, Јасна.

Јасна со години живее во Соединетите држави со својот сопруг, и бидејќи Катарина живее таму, двете поминуваат многу време заедно.

Јасна живее во Лос Анџелес, и секој што имал можност да ја види барем еднаш, иако не се појавува често во јавноста, сигурно лесно би сфатил дека Катарина и таа се сестри – цртите на лицето и насмевката ги издаваат.

Јасна работи во луксузен ресторан во Беверли Хилс, а судејќи според фотографиите на нејзиниот Инстаграм профил, храната е нејзината голема ст раст..

Previous articleАризанов: Го проследив краткото интервју на Перо Камиказа на Сител. Каква бламажа човеку
Next articleПознати се протоколите за влегување на децата во училиште