Home Live Kaрлеуша го напушта шоуто, стигна потврда и од Гранд – на нејзино...

Kaрлеуша го напушта шоуто, стигна потврда и од Гранд – на нејзино место доаѓа најголемата балканска ѕвезда

Оваа година, новата сезона на „Звезда Гранда“ започнува на 18 септември, а учесниците и гледачите ќе имаат големо изненадување уште на самиот старт – нов член на жирито ќе биде Светлана Цеца Ражнатовиќ.

Како што објави „Гранд“, сменетиот тим ќе избира нови направени sвезди, а оваа сезона Цеца ќе го смени долгогодишниот член на жирито.

– Сигурни сме дека одличната музичка кариера, искуство и знаење на Цеца ќе бидат ветар во грбот на новите учесници во оваа натпреварувачка шоу програма.

Нејзиното присуство во жирито ќе донесе нова енергија во која ќе уживаат и гледачите и учесниците, а шоуто „Ѕвездите на градот“ ќе се гледа повеќе од кога било.

Покрај оваа одлична вест како дел од стручното жири, подготвивме повеќе новини за гледачите бидејќи добро познатата сценографија ќе се промени и влегуваме во новата сезона со визуелен идентитет што одговара на најгледаната шоу програма од целиот свет стандарди.

Продукциското жири ќе продолжи да го сочинуваат Саша Поповиќ како претседател, Снежана Ѓуришиќ и Александар Милиќ Мили, додека Ана Бекута, Марија Шерифовиќ, Вики Миљковиќ, Драган Стојковиќ Босанац и Ѓорѓе Давид и оваа сезона ќе седнат на столчињата за стручното жири – рече Гранд.

Нов член во жирито на еден од најпопуларните регионални натпревари „Ѕвездите на Гранд“ ќе биде Светлана Цеца Ражнатовиќ.

Имено, новата сезона на „Звездите на Гранд“ започнува на 18 септември, а од продукцијата ја објавија оваа вест и истакнаа дека продуцентското жири и понатаму ќе биде составено од Саша Поповиќ како претседател, Снежана Ѓуришиќ и Александар Милиќ Мили,

додека стручно жири за оваа сезона ќе бидат Ана Бекута, Марија Шерифовиќ, Вики Миjковиќ, Драган Стојковиќ Босанац, Светлана Цеца Ражнатовиќ и Ѓорѓе Давид. Јелена Карлеуша не е меѓу членовите на жирито.

-Многу сме ѝ благодарни сме на досегашната членка на жирито Јелена Карлеуша за долгогодишната соработка на овој проект и се што направи за учесниците, а продукцијата „Гранд“ останува куќата во која Јелена секогаш е добредојдена, се наведува во соопштението од „Звездите на Гранд“

Се уште не е познато дали Карлеуша ја откажала соработката бидејќи Цеца стана членка на жирито или Карлеуша првично одлучила да го напушти жирито, па место нејзе доаѓа Цеца како замена. Сите знаат дека тие две не се во добри односи.

Previous articleПроф. Даниловски застана во одбрана на колегата Пановски – не издржа да не одговори на провокациите
Next articleКонечно се огласи Карлеуша и ги откри причините поради кои повеќе нема да биде дел од Гранд шоуто