Home Live Конечно се огласи Карлеуша и ги откри причините поради кои повеќе нема...

Конечно се огласи Карлеуша и ги откри причините поради кои повеќе нема да биде дел од Гранд шоуто

Новата сезона на „Звездите на Гранд“ започнува на 18 септември, а од продукцијата ја објавија оваа вест и истакнаа дека продуцентското жири и понатаму ќе биде составено од Саша Поповиќ како претседател,

Снежана Ѓуришиќ и Александар Милиќ Мили, додека стручно жири за оваа сезона ќе бидат Ана Бекута, Марија Шерифовиќ, Вики Миjковиќ, Драган Стојковиќ Босанац, Светлана Цеца Ражнатовиќ и Ѓорѓе Давид. Јелена Карлеуша не е меѓу членовите на жирито.

-Многу сме ѝ благодарни сме на досегашната членка на жирито Јелена Карлеуша за долгогодишната соработка на овој проект и се што направи за учесниците, а продукцијата „Гранд“ останува куќата во која Јелена секогаш е добредојдена, се наведува во соопштението од „Звездите на Гранд“

Јелена Карлеуша конечно се огласи и откри за што станува збор.

Јелена на Инстаграм откри која е причината поради која повеќе не сака да биде дел од овој проект.

„Решив дека е време да се повлечам од натпреварот„ ЗВЕЗДЕ ГРАНДА “пред новиот албум, и соодветно на тоа, по моја иницијатива, ја известив ГРАНД продукција на 28 јуни оваа година и го раскинав постојниот договор.

Оваа одлука прво ја донесов за да се посветам на објавувањето и промоцијата на претстојниот нов албум. Оттогаш до денес имаше обиди да се најдат начини и услови за продолжување на снимањето, но не успеавме да се договориме.

Кои се новите членови и како ќе изгледа конкуренцијата како во иднина не е прашање за мене. Им посакувам се најдобро “, напиша пејачката.

Да потсетиме, продукцијата „Гранд“ испрати соопштение во кое се наведува дека во следната сезона „Звезда Гранда“ ќе ја игра фолк дивата Светлана Цеца Ражнатовиќ.

– Сигурни сме дека одличната музичка кариера, искуство и знаење на Цеца ќе бидат ветар во грбот на новите учесници во оваа натпреварувачка шоу програма.

Нејзиното присуство во жирито ќе донесе нова енергија во која ќе уживаат и гледачите и учесниците, а шоуто „Sвездите на градот“ ќе се гледа повеќе од кога било.

– Покрај оваа одлична вест како дел од стручното жири, подготвивме повеќе новини за гледачите бидејќи добро познатата сценографија ќе се промени и влегуваме во новата сезона со визуелен идентитет што одговара на најгледаната шоу програма од сите светски стандарди.

Previous articleKaрлеуша го напушта шоуто, стигна потврда и од Гранд – на нејзино место доаѓа најголемата балканска ѕвезда
Next articleТричко му пиша на Максо: Ти во кој момент сфати дека партијата е приватизирана и шверцерска, кога не се виде на листа?