Home Live По статусот на Росана, се огласи и нејзиниот поранешен сопруг, музичарот Коки...

По статусот на Росана, се огласи и нејзиниот поранешен сопруг, музичарот Коки (ФОТО)

Никола Јанков- Коки е еден од нашите најпознати виолинисти. Тој долги години беше дел од дуото Дуле и Коки, а инаку е и професоp по виолина и татко на Лара која го има наследено неговиот музички талент. Коки сега настапува со групата „Тајфата“.

Тој долги години беше во брак со Росана Петревска, која е инаку портапорл во АМСМ, а вчера таа на социјалните мрежи објави интересен статус во кој вели дека
нема поубаво чувство кога во животот сама со искреност, чесност, и со борба го освоила највисокиот животен врв.

Потоа, Росана вели дека никој не и може ништо во животот и порача на ските да се сакаат себеси.

На својот Фејсбук профил, Росана објави интересен статус кој е всушност нејзина лична приказна и вели:

„Нема поубаво чувство кога во животот САМА со искреност, чесност, со голема, со голема борба и највисокиот животен врв го освоив! Во овој живот сама на себе си докажав дека не ми може НИКОЈ ништо!

Пред искреноста, чесноста, вистината и БОГОВИТЕ молчат! Трпението ми е на најако секогаш но сум многу среќна што овој ден ќе го паметам како ден на личен успех!

На Скопје му требааат чесни, искрени, и луѓе со карактер, со цртство свое ЈАС!!!“

По оваа објава на Росана, се пгласи и Коки со сосема поразлична објава. Тој стави слика од својата убава ќерка и еден цртеж кој тој го нацртал и напиша: Две мои уметнички дела.

Previous articleМашински инженер од Скопје со маестрален текст ги демаскираше мегаломанските ветувања кои кандидатите им ги даваат на граѓаните
Next articleТони Михајловски зборува cè погласно – се сомнева дека негови сопартијци од Куманово работеле за неговиот пpотивkандидат