Home Live Жестоко се расправавме- сопругата на Мирослав Илиќ ја кажа вистината

Жестоко се расправавме- сопругата на Мирослав Илиќ ја кажа вистината

Пејачот Мирослав Илиќ со години има проблеми со Мирјана Антоновиќ со која бил во врска во младоста, и таа сега вели дека нејзиниот син Девин е негов син, и постојано е по судови со Мирослав.

Мирослав е сослушан пред извесно време, а на судот денеска се појавила и Мирјана која тврди дека никогаш не го прогонувала пејачот. „

Тој рекол дека пораката која наводно сум ја пратила предизвикала хипертензија, а не го довело до хипертензија тоа што не сака да дојде и да направи ДНК тест, рекла Мирјана по илегувањето на судот.

Таа исто така навела дека Мирослав и неговата сопруга Гордана Илиќ совевремено и се зака нувале, како и дека Гордана, како што вели ја исфрлила од Србија.

Мирјана заедно со својот син се врати во Србија со желба да го запознае со татко му, но тоа не се случи бидејќи Илиќ тврди дека Девин не е негов син. Мирјана и Девин одлучија да заминат на суд и пејачот да направи ДНК за да се докаже дека Девин е негов син.

А потоа бившата љубов на Мирослав се огласи на социјалните мрежи. „Драги мои пријатели, добри вести. По долго чекање, судот ги одби сите манип улации на Мирослав Илиќ кон неговиот син Давин.

Конечно ќе имаме шанса сите да се соочиме на суд, а ако даде Господ конечно ќе има правда.

Девин и јас му се заблагодаруваме на судот што не дозволи парите и популарноста на Мирослав да влијаат на правдата. Оваа одлука ни ја врати вербата во судското правосудство, напиша Мирјана на својот Фејсбук, но судењето уште трае.

Гордана Илиќ, сопругата на пејачот Мирослав Илиќ, повеќе од половина век му е најголемата поддршка на својот сопруг.

Дури и во моментите кога се зборуваше за неговата из мама и вонбрачен син, таа стоеше покрај него. Сепак, суд ењата за татковство и разни гласини во градот имаа влијание врз нивните животи.

Во тој период сите беа под некаква тензија, кавгите станаа нивно секојдневие. Според сопругата на Илиќ, тие многу се карале, но нивниот брак претходно бил полн со турбуленции.

„Отсекогаш жестоко се расправавме, најмногу за некои ситници во воспитувањето на децата, дали кучето е донесено на време или извадено, дали нешто е таму каде што го ставив или не…

Посериозните работи ги решававме многу полесно од оние малите. Се расправавме, но никогаш не сме имале кризи кои би довеле до развод“, рече таа и откри дека и на Мирослав не му е лесно со неа.

“Мирослав беше првиот кој секогаш попушташе при кавги. Многу сум тврдоглава, во хороскоп сум двоен овен.

Обично ми велат: “О Боже, беше многу тешко да се омажам за него”, а никој не се чуди како беше со мене“, заврши Гордана за Стори.

Мирослав и Гордана од бракот имаат две деца, синот Марко и ќерката Марија, која е во брак со политичарот Драган Шутановац.

Previous articleБилјана живее со два болни сина и работи цел ден на студ за 200 денари, нашите познати музичари ја посетија
Next articleТрифун: Одењето на госпоѓа Шекеринска од СДСМ може да значи и исчезнување на оваа партија, доколку не се спроведат реформи