Home Live Видете што облече Лепа Брена за снимањето на „Гранд“, поуникатна од сите...

Видете што облече Лепа Брена за снимањето на „Гранд“, поуникатна од сите колешки (ФОТО)

Убавата Лепа Брена во текот на речиси четири децении од својата кариера отсекогаш успевала да биде различна и своја.

Многу се грижи за својот изглед, тренира, а за тоа, како што вели, најзаслужна е дисциплината, но и начинот на живот од кој не отстапува.

– Сè започна кога на почетокот на мојата кариера ослабев од 84 килограми до 65. Некогаш грижата за исхраната ми беше обврска, но со текот на времето се претвори во култура на живеење.

Јас сум перфекционист и се трудам да ја задржам мојата енергија на стабилно ниво, како луѓето кои работат од осум до четири.

Кога знам дека ме чека важен настан, внимавам да не добијам темни кругови или да не отечам. Не излегувам таа недела, не пијам алкохол и не се прејадувам – изјави неодамна Брена за магазинот „Хелоу“.

Брена секојдневно се грижи за своето здравје, а стресот се труди да го елиминира во секоја смисла, особено пред концерти и важни настани.

– Се трудам да го намалам секој извор на ст рес, па морам да си легнам пред полноќ за да можам да се разбудам порано наутро и да си ја поправам шминката и фризурата на време. После се е полесно – објаснува фолк ѕвездата.

Иако ги држи работите под контрола и на професионален и приватен план, никој не е поштеден од лошите денови. Во тие моменти таа е ладнокрвна и фокусирана на изнаоѓање решенија.

– Кога ќе настане хаос, јас сум целосно смирена додека не го решам проблемот. Дури потоа до мене допреа стресот, заморот и лутината.

Научив да не се „кинам“, ниту психички, ниту физички, и да не го кревам гласот, бидејќи тоа е погубно за мене и за мојата околина. Со текот на годините, станав посредена.

Најголемата животна поддршка на Брена, но и критичар, секако е нејзиниот сопруг Слободан Боба Живојиновиќ. Но, откако стана дел од семејството Живојиновиќ, Александра Пријовиќ е нејзин советник и критичар.

– Кога ја слушна песната „Одисеја на љубовта“, Александра ми се јави и рече дека морам да ја слушнам дека е само за мене. И таа беше во право. Веднаш ми се допадна. Овие деловни теми се заеднички за нас.

Редовно разменуваме идеи и мислења за музика и музички спотови. Некои семејства зборуваат за други луѓе, а ние се занимаваме со нашите животи и професии.

Во сето ова искреноста е на прво место. Песната на Брена „Одисеја на љубовта“ е своевидна ода за силна, храбра и емотивна жена.

-Позицијата на жената е многу променета во однос на времето кога ја започнав кариерата. Денес, многумина се на чело на компании, извршувајќи јавни функции и други важни функции.

Докажавме дека можеме да бидеме и добри мајки и сопруги во исто време, дека сме успешни во бизнисот, дека физичката убавина не е единствената алка, туку дека сме вредни, дека имаме квалитети, дека може да се потпрете на нас.

Токму тоа ја прави жената убава денес – објаснува фолк ѕвездата.

Како личност која честопати беше оспорувана на почетокот на својата професионална кариера, таа ја користеше негативната критика како своевидно гориво во трката кон целта на која со големи букви пишуваше „успех“.

– Секоја навре да и потценување ми беше дополнителна мотивација. Тоа ми даде сила да бидам уште подобра. Не си дозволив да патам затоа што сум добра, убава, паметна и вредна. Сакав луѓето да го ценат тоа и да ме почитуваат. Тоа се постигнува исклучиво со став.“, изјави Брена за „Хелоу“.

Лепа Брена се појави на снимањето на новогодишната програма на Гранд. Пејачката за оваа пригода избра малку поинаква фризура од онаа што ја носи, шишките сега се во преден план над нејзиното чело, а косата и е свиткана во мали локни.

Брена беше добро опремена за студените зимски денови, бидејќи за оваа прилика избра необичнa бунда. На снимањето, таа се возела со лимузина, а според изгледот на ентериерот би рекле дека се работи за БМВ.

По некое време Брена се појави на сцената во необична сребрена, светкава туника и панталони.

За разлика од колешките, меѓу кои и Милица Павловиќ, која за оваа пригода избра главно црна боја, Брена се издвои со сосема поинаква, но вистинска новогодишна комбинација, која можете да ја видите ОВДЕ.

Previous articleЏамбазов по пет години во прегратките на сестра му Тања, Илина ѝ упати порака за добредоје (ФОТО)
Next articleСопругата на Балашевиќ ѝ подари уникат на внуката Симона, која ќе има вечен спомен на дедо ѝ