Home Live Рада Манјловиќ прозборе за бременоста и за Харис

Рада Манјловиќ прозборе за бременоста и за Харис

Познато е дека згодната српска пејачка Рада Манојловиќ е во врска со Харис Берковиќ, а пред извесно време се пишуваше за нетрпеливоста меѓу пејачката Рада Манојловиќ и таткото на нејзиното момече Харис Берковиќ, Мирсат, кое по се изгледа и понатаму трае.

Имено, нејзиниот свекор на снимањето на емсијата „Неки нови клинци“ не се ни поздрави со неа.

Мирсад седеше на масата покрај својот син во просторијата каде што се собираат пејачите пред снимањето на емисијата. На истата маса седеа и Топалко, Драган Бајиќ Баја, Ана Шевиќ, Милан Митровиќ, Александра Пријовиќ, Филип Живојиновиќ…

Набрзо пристигна и Рада, која љубезно се јави на новинарите, а потоа се упати кон масата. Меѓутоа, откако таткото на Харис ја виде, стана ја зема јакната и тргна во нејзин правец. Таман кога сите мислеа дека свекорот и снаата ќе се поздрават како што доликува, ништо од тоа немаше.

Манојловиќ се гушна со Топалко и Баја, а свекорот не го ни погледна. А ни тоа неа уствари. Тие се разминаа без ниту еден збор. Непријатната сцена проба да ја смири синот на Лепа Брена, Филип, кој со шала сакаше да одбрани постапката на Рада.

„Само јас и Рајка разбираме што е љубов. Ние не гледаме ништо затоа што сме многу заљубени“, кажа Филип и стана да се поздрави со Рада. Рада седна до своето момче кое и го отстапи неговиот татко и се смешкаше како се да е во ред, додека Мирсад седна на другата страна на масата.

Екипата на порталот Србија Данас.ком ја пронајде пејачката Рада Манојловиќ на снимањето на новата емисија „Пожели песму“ што се емитува на телевизијата „Хепи“.

Нивната соговорничка проговори за тоа како се чувствува пред доаѓањето на Новата година, што планира за „најлудата ноќ“, како и дали е во блажена состојба, како што се шпекулираше по нејзината нова фотографија на социјалната мрежа Инстаграм.

-Какви се емоциите пред доаѓањето на Новата 2022 година? „Секогаш сум многу нервозен пред Нова година. Излегува дека никој ништо не направил во текот на целата година. Снимањето се турка десет дена пред крајот на годината. Снимам и пеам, на лента сум“.

-Ќе ја поминете ли „најлудата ноќ“ работејќи со семејството и Харис? „Новата година ќе ја поминам работејќи во Белград. Вредна сум во последните шест месеци, откако се започна“

– Вашата последна објава на Инстаграм натера многу луѓе да помислат дека сте во благословена состојба… „Харис е во право, тој беше првиот што рече дека изгледам бремена. Видов и коментари. Тоа е само таква поза.

Се сликав себеси. Фотографијата испадна сосема спонтано. Секако дека не сум бремена“, рече Рада.

Previous articleГрадоначалникот на Кисела вода приватно- за Драчево сум емотивно врзан, сопругата ми е од таму
Next articleЛетаа на нас 100 доларки: Круме Спасовски се сети како се офајдил во Америка со Гоце Николовски и со Петранка Костадинова