Home Live Фолкерката Сани со шлиц на ветер и фустан што многу открива, Баже...

Фолкерката Сани со шлиц на ветер и фустан што многу открива, Баже Грујовски ужива во погледот (ФОТО)

Згодната фолкерка Сања Сани Гроздановска пред две години беше актуелна кога ја врзуваа со Аца Лукас, а таа в Бекстејџ, За шушкањата за наводната аф еpа со Аца Лукас, еве што кажа.

– Аца Лукас беше воодушевен од моето пеење, не му се верувало дека гледа за првпат во Македонија некој да е комплетен пејач, не сум го освоила на љубовен план како што се пишуваше, разговаравме за песни и за музика“, раскажа тогаш Сани.

-Од малечка знаев дека ќе бидам пејачка, отсекогаш пеев со парфеми кои ки служеа како микрофон. Напроно е кога настапувам цела недела, напорно е, ама уживам во својата работа и не се жалам“, рече тогаш Сани.

– Имало многу непријатни ситуации за време на моите настапи, но знам како да се справам со нив бидејќи не сум од вчера во овој бизнис, туку веќе десет години сум, и многу добро знам што да направам.

-Знаат да кажат ајде да излеземе, па колку шари бараш за една вечер, меѓутоа тоа е се љачко однесување. Моментално немам ништо корегирано на себе, се е природно“, рече Сани во истото интервју.

На Сани секоја вечер ѝ е турбо до раните утрински часови за што секако е потребна многу енергија. Фолк пејачката важи за една од најбараните, но пред извесно време таа веројатно ги потроши батериите и заврши во болница.

На социјалните мрежи Сани објави фотографија легната на болничкиот кревет, но со насмевка на лицето, па дури и шминка. „Епа и ова се дешава“- напиша Сани во описот на фотографијата.

Сани е инаку мајка на две ќерки а во Слободен печат зборуваше за тоа како го запознала нејзиниот сегашен сопруг, Мартин. „Мојот сопруг е идеална комбинација за предизвик. Него го запознав на една добра свирка… хаххаа на мојот настап во една скопска кафеана.

А за запознавањето можам да кажам дека се уште ни трае. Ние секојдневно си откриваме нови улоги што ни ги наметнува животот и обврските. Идеалност не постои. Затоа бајките се приказни за мали деца.

Ајде да уживаме во времето и да оставиме целата јавност да ужива во она што јас го работам. А сопругот ? Тој е моја обврска и така нека остане – изјави познатата пејачка.

Таа откpи и дека политика не следи, но затоа пак поранешниот градоначалник на општина Карпош, Стефан Богоев и се допаѓа, додека, пак за премиерот во заминување, Зоран Заев, рече дека воопшто не е нејзин тип на маж.

Фејсбук профилот на Сани е полн со новости за нејзините настапи пред и и за Нова година. Таа е навистина е турбо периодов. Но, внимание привлекива една снимка каде што Сани е со длабок шлиц, а пее во дует со Благоја Грујовски.

Всушност, станува збор за песната „Зошто толку чекаме’, која јаа пееле на фестиваклот Охрид фест и станува збор за една убава нариодна, љубовна песна.

Сани има навистина провокативна креација за овој настап, а на Баже му годи такво убаво друштво и таков поглед. Плус, за време на настапот дува ветер, па фустанот на Сани уште повеќе открива.

Видеото од оваа песна и настап можете да го видите подолу.

 

Previous articleДоскорешната „десна рака“ на Љубчо Георгиевски ќе стане директор на едно градско јавно претпријатие?
Next articleСтари недостасуваш и знам дека се гледаме на друго место- Емотивна посвета на Пере од Нокаут за упокоениот пријател