Home Live Аца Лукас на бившата жена ѝ остави скапа вила, Соња се пофали...

Аца Лукас на бившата жена ѝ остави скапа вила, Соња се пофали во кој луксуз живее (ФОТО)

Пејачот Аца Лукас бил гостин во емисијата “Вжештен ден“, откако порталите направија буup поради неговите изјави. Популарниот пејач за “Пулсот на Србија“ зборувал без вла кна на јазик за се што ја интересира јавноста.

– Да се разбереме, цел тој бунт тргна од познати пејачи. Прво Неда Украден бараше помош, после негирала. Јас сум музичар, неможе никој да каже дека јас имам нешто против музичарите.

Бесмислено е да зборуваме за нашата заработка, мене мојот образ не би ми дозволил да барам помош. Музичари кои свират по локали и тогаш кога свиреа заработуваа шовеќе од просекот. 80% од нив неможат да докажат дека работеле, а како ние ќе знаеме кога работат на црно?

По разводот со Аца Лукас, Соња Вуксановиќ доби семејна вила на Бежанијска коса, додека фолкерот се пресели во стан во Вождовац. Таа остана да живее со ќерките Викторија и Софија.

Соња ретко се огласува за медиумите, но е активна на Инстаграм, па често прикачува фотографии од луксузниот дом кој го опремила по нејзин вкус.

Омилен детаљ и е огледалото кое се протега по целиот ѕид, каде што најмногу ги слика стајлинзите, а во чиј позадина се гледа пространа дневна соба опремена до најситен детал.

Има и мермерни скали, како и месингана ограда. Соња за време на празниците посебно го украсила својот дом за да изгледа потопло, што особено ја радува нејзината ќерка Викторија.

Домот го красат уметнички дела, скапоцени детали, но и прекрасни цвеќиња во кои Соња посебно ужива. Да потсетиме, Лукас во својата книга „Ова сум јас“ детално ја опиша нивната врска, но и кавгите кои, како што истакна, биле стр ашни.

– Почнуваат кав гите. Страш но. И двајцата погрешивме, се разбира, но не ги признавме нашите грешки. Низ кав гата сфатив дека почна да се враќа стариот Аца, кој кажува што мисли и прави што сака.

И бидејќи беше забрането, почнав да доаѓам дома пиј ан. Аца во најлошото издание! И сè полека почна да го губи своето значење.

– Таа во кавгата наброја што сум јас. Нашите кавги беа стра шни. И таа кав га пред децата. Вените на вратот ни пукнаа од викање и изгледа дека ќе експлодира. Тврдоглави и двајцата, не го прифаќаме нашиот дел од вината.

Страш ни реченици. Ја сакам и ја навредувам. Кога сакав да заминам, таа ми влезе во лицето. „Не сакај да ме удираш!“

И пагански јазик дури и за разбеснета жена – напиша Лукас и додаде дека тогаш ја признал својата непостоечка вина за семејно насилство и добил една и пол година, условно три години.

Previous articleМери Јордановска: Нови директори, нови вработувања – нека се одлеваат пари од буџет, има се, може се
Next articleТатјана и Маријана во Австралија мешаат како невести во бело (ВИДЕО)