Home Live Еве во што Здравко Чолиќ ги вложил милионите, избрал бизнис што се...

Еве во што Здравко Чолиќ ги вложил милионите, избрал бизнис што се исплати

Здравко Чолиќ е посветен на своето семејство, и тој го користи секој слободен момент да ужива во зеленилото на мирната област во која живее. Тој сака да се релаксира со чаша вино и добар разговор, а соседите го опишуваат како вистински господин и домаќин.

Една од најголемите балкански sвезди, живее со сопругата Александар и ќерките Уна и Лара во елитниот, но и мирен дел од Белград, и тој се обидува да ја зачува приватноста на семејството во луксузната вила.

Српските меидуми го посетиле нивниот крај, а соседите не го кријат својот ентузијазам што честопати го среќаваат легендарниот пејач на улица или во блиските паркови. „Здравко некако секогаш остануваше скромен и приземен, тој никогаш не се однесуваше како ѕвезда, туку како обичен човек, господин.

Ние сме од истата област, имам три деца и често ги носам во Кошутњак, во паркови и на игралиште, и таму го сретнав неколку пати со ќерка му Лара. Девојчето е воспитано, се гледа дека е добро воспитана и дека нејзините родители се грижеле за нејзиното воспитување, а Здравко ѝ е многу посветен.

Изгледа ужива да ја гледа како трча, игра и се дружи со децата, не е арогантна и не се однесува како децата на богатите луѓе – вели сосед што екипата на „Блиц“ го контактирала во близина на куќата на Здравко и открива дека пејачот не сака да се издвојува од другите.

Здравко Чолиќ парите што ги заработил во својата долгогодишна кариера ги вложил во бизнисот со недвижнини. Како што дознава порталот Ало, тој и неговиот кум веќе неколку години граделе станбена зграда во населбата Голф на Баново Брдо во Белград.

Станува збор за висококвалитетни згради и луксузни станови во кои се инвестирани милиони евра, па може да се каже дека се работи за комплекс на станови од најразлични структури и големини, од гарсоњера до четирисобни.

Сите апартмани се изработени од првокласни материјали. Удобниот и функционален простор за живеење е прилагоден на современиот начин на живот, на сите потреби и генерации, а голем плус за нив е тоа што се одлично поврзани со остатокот од градот.

Меѓутоа, како што е познато, Чола не сака да зборува за својот приватен живот или на ваков начин јавно да се експонира, па успешно ја криел оваа информација сиве овие години.

Иако не сака да зборува за тоа, очигледно е дека пејачот паметно ги вложил парите, а како еден од најпопуларните и најпознатите пејачи не само кај нас, туку и во целиот регион, јасно е дека е милиони евра.

За разлика од многу негови колеги, Чолиќ е многу скромен, па никогаш не се фалел со скапи автомобили, облека или патувања, па не чуди што имал средства да инвестира во бизнис со својот кум, кој некогаш бил директор на една од најголемите хемиски фабрики во регионот.

И додека многу од неговите колеги се жалеа на финансиската криза предизвикана од пандемијата на вирусот и неможноста да се однесуваат како некогаш, на Чола не му беше тешко, бидејќи парите од овој бизнис постојано се слеваа на неговата банкарска сметка.

Се разбира, покрај овој бизнис, тој работеше и на нови песни за време на пандемијата, бидејќи ги откажа сите концерти поради страв од болест. Сепак, тој ни откри дека не седи со скрстени раце. Поминува многу време во своето студио кое го има дома.

– Одмарам за време на вирусот, правам нови песни додека трае пандемијата и додека нема настапи. Започнувам со некои мои нови идеи, а потоа вклучувам и соработници. Ќе видиме како сето тоа ќе изгледа – изјави Чолиќ за медиумите.

Previous articleИлина Арсова вчера се искапи во охридското езеро во (ФОТО)
Next articleПејачаката Стоја пpeживеа вистинска дpaма – не се будела по AHECTE3ИЈАТА, лекарите едвај ја cпacилe