Home Live Пејачаката Стоја пpeживеа вистинска дpaма – не се будела по AHECTE3ИЈАТА, лекарите...

Пејачаката Стоја пpeживеа вистинска дpaма – не се будела по AHECTE3ИЈАТА, лекарите едвај ја cпacилe

Пејачката Стојанка Новаковиќ, позната како Стоја често ги развеселува своите следбеници да се смеат на социјалните мрежи.

Таа често се шегува на своја сметка и коментира за тоа колку сака да јаде и не и е грижа за линијата.

Но, се чини дека пејачката која е популарна ба Балканот и во дијаспората сепак се ставила на режим и успеала да ослабе. Стоја на својот Инстаграм објави фотографија која ги воодушеви нејзините следбеници и обожаватели.

Имено, пејачката беше фотографирана во краток црн фустан и е видливо послаба. Освен што нејзините нозе се тенки, половината и е многу витка.

Иако во описот на фотографијата ја пофали и новата фризура, сепак таа не излезе во прв план како нејзина феноменална линија.

Неодамна Неда Украден (70) и Стојанка Новаковиќ Стоја (48) ги покажаа своите лица во крупен план без шминка, а многумина не знаеја, судејќи според нивниот изглед, дека разликата во годините меѓу нив е повеќе од две децении.

Стојанка Новаковиќ Стоја долго време не се појавуваше во јавноста, се до минатата недела кога дојде да снима новогодишна програма, каде речиси никој не ја препозна на прва топка.

Покрај тоа што ја промени фризурата, таа тотално го промени и личниот опис. Нејзиното лице е позатегнато и многу посвежо, а линијата е како кога била девојче.

Како што дознале српските медиуми, таа пред два месеци била во Турција каде правела липосу кција, но и го затегнала лицето и си ги испеглала брчките. Сепак, тоа не е се! Стоја поминала низ вистински пе кол, а како што открива нејзината пријателка, лекарите 10 часа се бореле за нејзиниот живот.

– Таа веќе една година размислувала за липосукција. Прашала каде е најдобрата клиника, како помина сето тоа, какво е опоравувањето, а некој и кажал за таа клиника во Турција. Таму отишла пред два месеци, ги направила сите потребни анализи и ја закажала операцијата.

Докторите ја советувале прво да си го направи лицето, и така било, го затегнала и навистина изгледа совршено. Па, аго нијата започнува кога следи липосукција. Не знам што точно се искомплицира, Стоја не се разбуди по анестезијата.

Десет часа беше во кома, пек олот заврши. Нејзиниот сопруг Игор не знаел што да прави со бо лките, мажот изгубил осум килограми за една недела. Лекарите буквално 10 часа се обидувале да ја разбудат Стоја и да и го спасат животот.

Кога успеале да ја разбудат, на сопругот му рекле дека ќе остане во болница уште седум дена, бидејќи има неподносливи болки. Па, таа едвај се опорави од сето тоа. И се да личи на мајката на Ким Кардашијан, Крис Џенер – ни изјави пријателката на Стоја, а пејачката рече:

– Го направив тоа затоа што сакав да бидам риба. Болеше, закрепнувањето беше многу тешко. Не би зборувал за цифрата, но сето тоа чинеше околу 100.000 евра. Имав три медицински сестри во собата кои беа со мене 24 часа на ден – изјавила пејачката.

Previous articleЕве во што Здравко Чолиќ ги вложил милионите, избрал бизнис што се исплати
Next articleЗоран Заев вчера прими ново признание – вели дека е многу горд (ФОТО)