Home Live Нејзин колега раскажа: Најпознатата Балканска фолкерка Цеца Ражнатовиќ прима, но и дава...

Нејзин колега раскажа: Најпознатата Балканска фолкерка Цеца Ражнатовиќ прима, но и дава бакшиш

Најпознатата српска и Балканска фолкерка, Светлана Цеца Ражнатовиќ, ова лето го прослави својот 48-ми роденден со свечена забава во својата вила во Белград.

Половина од српската естрада присуствуваше прославата, но најголемо внимание предизвика пристигнувањето на момчето на Цеца, Богдан Срејовиќ, кој на забавата дојде во тренерки!

Ќерката на Цеца, Анастасија Ражнатовиќ објави видео од роденденот на Цеца, која му посвети песна на момчето на нејзината мајка, управител на ноќен клуб и фати интересен момент од прославата.

„Клубовите работат до зори, ги чуваат моите пријатели …“, отпеа Анастасија песна од Синан Сакиќ, а ги сними Богдан и Цеца.

Но, и Богдан ја спомена Анастасија во стори, тој објави снимка како таа и мајка си ја пеат песната „Poželi sreću drugima“ од Лепа Брена и напиша: Како таа пее!

Исто така во стори го објави и Саша Матиќ кој запеа на журката во чест на Цеца.

Светлана Цеца Ражнатовиќ откако го прослави роденденот, ги спакува куферите и отпатува за Шпанија.

Неколку подароци за роденденот пристигнаа на адресата на пејачката, но таа го доби најдоброто од нејзината ќерка Анастасија!

“Цеца често патуваше, но поради природата на нејзината работа, не можеше да остане во светските градови каде што пееше. Оваа година, Анастасија реши да ја одведе на пат до Мадрид”, изјави неименуван извор близок до Ражнатовиќ и откри како младата пејачка се реши само за оваа дестинација.

“За време на карантинот, тие гледаа аранжмани за Шпанија и Мадрид и Цеца тогаш сакаа сето тоа да го видат во живо. Анастасија се сети на тоа и сега е вистинско време на нејзината мајка да ѝ ја исполни својата желба.

Тие ќе одат во Мадрид сами, без мажи, на едно вистинско, женско патување кое ќе биде исполнето со хедонистички ритуали и шопинг.

Анастасија платила за ексклузивен хотел со пет ѕвездички, има огромна бања и спа центар, и ќе бидат сместени во стан со бања во спалната соба и џакузи на тераса “, заклучува истиот извор.

Еден од најдобрите трубачи, Дејан Јевчиќ, ја отвори душата и раскажа како, благодарение на трубата, ги остварил своите соништа од детството и запознал многу познати личности од светот на политиката и поп музиката.

Најголем впечаток за него остави Цеца Ражнатовиќ, за која има само пофални зборови.

Ја запознав во ноември 2019 година, кога се ожени нејзиниот син Вељко. Таа сакаше да свирам за неа во еден од најсреќните денови во нејзиниот живот.

Ја прифатив поканата без размислување и не се покајав затоа што тоа е радост што траеше цел ден и цела ноќ и оваа слуќка ми остана како мое омилено сеќавање. Тој ден отидов со нејзинииот оркестар во нејзината куќа во Белград, каде ги поздравивме гостите на свадбата “, рече Дејан и додаде:

„После тоа, сите заедно отидовме во Тител, а идната невеста Богдана Родиќ со нејзините родители не чекаа таму. Свиревме неколку часа, а потоа отидовме во црквата Свети Сава, каде Вељко и Богдана имаа црковна венчавка и го рекоа судбоносно, Да “.

После тоа, забавата продолжи во хотелот и таму свиревме до раните утрински часови – вели Јевчиќ и открива како изгледа нашата најголема ѕвезда во опуштено издание:

– Необично искуство е да се свири за Цеца, да ја гледаш среќна, како се весели и ги кити трубачите со банкноти. Таа оставаше ни оставаше на мене и на мојот остави оркестар бакшиш и по 500 евра. Не се ни сеќавам колку од тие банкноти од 500-тки имаше.

Previous articleЛуѓето на Бранко Црвенковски се враќаат во СДСМ – неговиот најблизок соработник во минатото, Игор Ивановски ќе добие функција?
Next articleПетре Шилегов кој се пожали на загаден воздух доби жесток одговор од Данела