Home Live Главниот актер на Тома морал да направи неверојатна трансформација за да ја...

Главниот актер на Тома морал да направи неверојатна трансформација за да ја добие улогата, едвај успеал

Мајката на популарниот актер Милан Мариќ, Гордана, во интервју открила дека за време на бременоста со Милан и била дијагностицирана пла ента превиа или поинаку кажано предна пла цента, состојба која може да биде асимптоматска до породување или контракции.

За среќа на Гордана, воспитувачка во пензија, лекарите дијагнозата ѝ ја откриле многу порано, а ризикот и понатаму бил исклучително голем, како за неа, така и за бебето.

– Иако голем процент од овие бебиња не се ни родени, се сеќавам како вчера кога двајца слатки млади доктори ми рекоа дека Милан е упорен да се роди:

„Овој реши да се роди. Не му е грижа што ќе се случи. Таа исто така се насмевна, а потоа се присетил на некои од подоцнежните ситуации во кои и Мариќ покажал упорност и издржливост.

Имено, Милан уште од мали нозе бил луд по глума, па како момче сакал да формира драмска секција. П

остојано бркаше учители, директори, бараше апликанти, а сите и велеа на мајка му дека е толку загрижен да успее во тоа, што се случи подоцна. Мајката на Милан Мариќ низ смеа истакна дека нејзиниот син уште од детството е голем поборник за еднаквост.

– Беше второ или трето одделение кога во училиштето дојде нов психолог и им кажа на децата дека можат да ја контактираат за секој проблем што го имаат, а не можат да разговараат за тоа со мајка им. Едноставно да дојдат кај неа и да поразговраат.

Милан, се разбира, веднаш се прикави за разговор јави и ѝ рече на психологот: „Сакам да разговарам со вас , треба да ми дадете совет како да се изборам за својата рамноправност.

Имам брат и сестра кои се 9 и 12 години постари од мене и ме тие чуваат велејќи ми: „Мал си, не можеш!“, А знам дека можам се што можат и не можам да се помирам со тоа што постојано ми велат дека сум мал – изјави Гордана за Курир духовито за самиот крај.

Познато е дека актерите често мора да се трансформираат поради улогите што ги добиваат, а тоа беше случај и со Милан Мариќ, главниот актер од филмот „Тома“ по кој полуде цела поранешна Југославоја.

Поради филмот во кој ја толкува главната улога, актерот мораше да ослабне голем број килограми за да го потсети на Тома Здравковиќ кого брилијантно го играше, а во една прилика покажа колку се променил на социјалните мрежи.

Како почна и како е сега“, напиша Милан на Твитер со две фотографии на кои се гледа неговата трансформација.

„Музички проби, маска, лектура, затоа што е човек од југ. Одев на часови по пеење затоа што има специфичен начин на пеење.

Поради улогата ми порасна носот и ослабев околу седум килограми и се уште сум во фазата на слабеење, едвај успевам“, изјави актерот кога се подготвуваше за улогата на Тома.

Previous articleИлија Димовски бара од новото раководство на СДСМ да одговори на овие 15 прашања
Next articleДојди кај мене без маска да си поминеме добро за Нова година – на кого се обраќа Лиде Лиде во својата најнова песна