Home Live Аца Лукас пред да дојде во Скопје порача: У три лепе….

Аца Лукас пред да дојде во Скопје порача: У три лепе….

Пејачот Аца Лукас со книгата „Ова сум јас“ предизвика бура во јавноста и додека страстите се уште не стивнуваат, во медиумите се шпекулира дека Аца наскоро ќе ја прикажува книгата заедно со екипа од луѓе.

Имено, во план е снимање на серија работни наслови „Кафе на Балканот“ од 12 епизоди. Сега Аца зборуваше за тоа. За улогата се бори со уште две актерки, Лукас тврди: „Не открив се во книгата, но затоа се снима серијата!“

– Сите овие аукции за книгата и серијата се лажни. Серијата ќе се реализира, но полека, има време. Ќе се снима сигурно, бидејќи договорот е потпишан. Кастингот се уште не се случил и не знаеме кој ќе ме глуми.

Она што е сигурно е дека добти актери ќе играат во серијата. Би сакал Марко Живиќ да ме игра. Сценариото, кое се уште не е готово, мора да биде завршено, нема потреба да се лицитира со имиња на актери и актерки.

Како може Мирјана Карановиќ да не доаѓа предвид, како една од најдобрите актерки во земјава? Секако дека тоа доаѓа во игра. Кија, која не е актерка, не доаѓа предвид – вели пејачот за „Блиц“.

Сите знаеме дека подолг временски период трае пандемијата и ко роната и се она што на овој или оној начин направи или сеуште прави да се чувствуваме стегнато, премногу внимателно или пак исплашено, а има нели и зошто. Но веруваме дека се ќе биде океј.

Предновогодишно, на 29-ти декември во Скопје во познатата А1 арена, фолк пејачот и од неодамна тв водител кој е баран насекаде на Балканот, препознатливиот фолкер Аца Лукас, најавува голем концерт во Скопје.

Големите хитови кои може само на радио и тв станиците да ги слушнеме, песните кои се вртат и кои имаат милионски прегледи на YouTube, конечно ќе можете и во живо и токму од него да ги слушнете како предновогодишно загревање на најлудата ноќ.

Откако е најавено дека Аца Лукас во среда ќе пее во Скопје, а ќе одржи концерт во салата Борис Трајковски. Тој пред концерот објави нова песна која ја носи пораката „У три лепе“, како што се вика песната.

– Драги мои, ви ја претставувам мојата нова песна. Се надевам дека ќе уживате“, порача Аца Лукас на Фејсбук.

„У три лепе, се терам себеси, па ги проко лнувам своите гени“, ова е дел од новиот хит на Лукас.

Previous articleНикола Роквиќ со тага раскажа во што наоѓа cпаc по загубата на татко му
Next articleКовачевски откри дали разговарал со Бранко Црвенковски