Home Live Заигра танго со непознат маж- Калиопи денес слави, еве колку години наполни,...

Заигра танго со непознат маж- Калиопи денес слави, еве колку години наполни, никој не би ѝ ги дал, изгледа како девојче (ВИДЕО)

Нашата музичка ѕвезда Калиопи Букле во интервју за српските медиуми решила да ги сподели приказните за својот приватен живот.

Интервјуто на Калиопи е пред еден од концертите на Калиипи во Белград, о како што е познато таму таа е доста популарна и барана.

Во интервјуто таа зборува и за двата развода – со Ромео Грил и актерот Васил Зафирчев. Како ги надминувала тешките мигови во животот, но открива детали и за својот син Пако.

Со првиот сопруг Ромео Грил, со кого го има синот Пако, таа е разделена пред мнопгу години, но се одлични пријатели и работата заедно,имено Грил е автор на доста песни кои Калиопиги пее.

„Паметни луѓе сме и имавме квалитетен однос. Ромео и јас се разделивме, а веќе следната година отидовме во студио и направивме албум. Некому му е тоа чудно, но не и нам. Ромео е моето главно рамо за плачење и ден-денес.

Она што тој мора да го издржи е приказна за себе“, раскажала Калиопи за односот со Ромео Грил од кого е разделена повеќе од две децении.

Таа вели дека во животот не може сѐ да биде онака како што ние сакаме. Вели дека не се кае за ништо што досега направила оти што и да се случило, тоа е нејзината приказна.

„Не е убаво кога во животот е сѐ мазно, мора да има и малку прашина“, рекла Букле потенцирајќи дека и вториот развод не го сфатила траг ично.

– Мојот син е мојот најголем фан и никогаш не се налути бидејќи се вратив во Македонија и го оставив во Швајцарија. Тој многу добро знае со што се занимавам и сигурна сум дека денес ќе беше лут доколку не се вратeв во родниот крај.

Само кога човек е исполнет и среќен, тогаш е добар и за останатите луѓе. Пако има дарба за уметност, но не се поврзува со нашата работа.

Сака да поминува време со неговиот татко, додека тој компонира хитови за мене. Пако е нашиот најголем критичар“, открива Калиопи.

По повод 5 години од загубата на кралицата Есма Реџепова Теодосиевска, естрадниот магазин „Бекстејџ“ ѝ го посвети петочното издание токму на неа.

Во изданието, меѓу другото, зборуваше и поп дивата Калиопи, која се присети на убавите спомени за Есма и раскажа една интересна анегдота која заедно ја доживеале во Грција.

Во интервјуто, Калиопи признава дека не знаела што се случува со куќата на Есма и во каква состојба се наоѓа истата денес.

„Овој податок не го знаев и е сра мно за нас доколку сме дозволиле да се случува такво нешто.

Таа не го заслужила и мислам дека тоа е само едно огледало на нас, колку сме недостоинствени и без почит“, вели пејачката.

Калиопи Мјузик Продакшн со цел да ги зближи фановите на нашата дива Калиопи и едноставно тие меѓусебно да се дружат и запознаат, го организираше првиот “Калиопи фан фестивал” кој за време на пандемијата се одржуваше он-лајн на социјалните мрежи, а истиот беше поделен на три дела.

Калиопи денеска слави роденен, и верувале или не, таа полни 55 години. На социјалните мрежи, нашата музиќка ѕвезда објави видео со фотографии од неа, кои се и постари кога била дете, но и од поново време како и снимки од нејзините музички успеси.

– Еј, луѓе мои! Ајде да славиме нов почеток низ моите 55 години живот! Затоа што годините се само бројка, но мислата во однос на годините е она што не рефлектира во огледалото онака како што сакаме да се видиме!

Како се гледам себеси? Се гледам како времето да не постои! Да се ​​радуваме во тоа име!!!“, порача Калиопи.

На видеото се гледаат нејзиното детство, фотографии со семејствотото, потоа разни патувања, и еден краток кадар кој е аматен, а на него Калиопи игра танго, но со маж чије лице не може јасно да се види, а тој сегмент всушност се наоѓа на 0.22 од ова ВИДЕО.

Previous articleНа изненадување на многумина, синоќа Град Скопје со кој раководи Данела Арсовска, објави дека од вчера е бесплатен јавниот превоз во Скопје
Next articleБиба Додева се прости од драга личност: Летај високо драга Ани