Home Live Мијалков на забава со пријателка и со сопругата (ФОТО)

Мијалков на забава со пријателка и со сопругата (ФОТО)

Сопругата на Сашо Михалков, примабалерината Александара Мијалкова беше гостинка во Тв Сител, на гости на емисијата „Магазин“, и зборуваше за нејзиното секојдневие во пандемијата и воопшто за животот..

– Ние долги години сме заедно, и нашата поддршка взаемна била. За да бидеш успешен, терба да имаш поддршка и од сопругот и од децата.

На него сепак му било полесно со балетската уметност, отколку на мене со неговата работа, и со притисоците што се случуваат.

Мене ми било потешко, бидејќи спецификата е таква. Уметноста е почиста, поубава.“

Мијалкова рече дека и покрај обврските, таа и сопругот секој ден наоѓаат време само за нив. „Пиеме кафе заедно, разговараме за нештата коишто не опкружуваат, и се дружиме со децата заедно. Секогаш мора да се најде време за убав разговор“.

Александра за својот сопруг зборуваше и во едно интервју во „Бекстејџ“. „Ме освои со неговиот шарм и харизма што ја има, тоа беше многу одамна, излегувавме заедно, се дружевме со моите колешки балерини, одевме по дискотеки како сите млади“, се присети Мијалкова.

За нејзе момент кој нема никогаш да го заборави од сопругот, а тогаш момче е на нејзината прва претстава.

– Бев млада, имав 18 години и за првпат тогаш добив главна улога, во претставата „Гилгамеш“ ја играв девојката. Интересно е што на крајот, кога се поклонувавме а Сашо беше во Прага бидејќи таму студираше, добив еден голем букет и телеграма која беше од него и тоа беше прекрасно чувство- раскажа примабалерината Александра.

Апелацискиот суд ја прифати жалбата на одбраната на Сашо Мијалков, поранешниот шеф на УБК, за притворот во случајот „Плацеви на Водно”. Гаранцијата за тоа дека нема да бега е 11 милиони евра во имот.

Оваа гаранција веќе беше понудена и за притворот во случајот „Трезор”.

Автомобилот на поранешниот директор на УБК, заедно со неговото обезбедување, биле паркирани пред главниот влез на затворот. Како гаранција дека нема да бега, Мијалков на државата ѝ понуди имот во вредност до 11 милиони евра.

Мијалков се наоѓаше во при твор од 26 февруари годинава односно од изрекувањето на пресудата за „Таргет-Тврдина“ каде неправисолно е осуден на 12 години затвор.

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање вечерва излезе од Истражниот затвор во Шутка.

Тој од април до сега беше во ќелија во затворот каде мерката притвор ја издржување сам, на барање на одбраната.

Сам излегуваше и на кратките прошетки еднаш во денот на денот во кругот на затворот. На излегување кусо одговори: „Не бегам, нема зошто да бегам“, објави МКД.мк.

Пријателка на Мијалкови има објавено слика на која е сликана на забава со Сашо Мијалков и со неговата сопруга Александара, во некој локал. На сликата, сите тројца се насмаени и расположени.

Не е познато од кога е сликата колку е стара или нова оваа фотографија која е објавена сега, а пријателката до неа напишала: Лојалноста е важна.

Previous articleВасил Зафирчев се подмладува, откри со кои „финти“ и третмани (ФОТО)
Next articleОва е убавата ќерка на Снежана Савиќ, за неа малку се знае а лепотица е како мајка ѝ (ФОТО)