Home Live Карелеуша нераздела со градоначалникот на Белград, откри кој сон ѝ го остварил...

Карелеуша нераздела со градоначалникот на Белград, откри кој сон ѝ го остварил тој

Останува само еден ден до Нова Година. Специјална прослава се подготвува и во Белград, каде пред Народното собрание во организација на градот ќе се одржи спектакуларен концерт на најголемите музички ѕвезди. Пренос во живо, ТВ Б92, а порталот на Б92 го пренесе овој текст.

Главна атракција на тој концерт секако е пејачката Јелена Карлеуша, која гостуваше во утринската програма на ТВ Прва заедно со заменик градоначалникот на Белград Горан Весиќ.

Јелена Карлеуша, Марија Шерифовиќ и Сара Јовановиќ ќе настапат пред Народното собрание во Белград на новогодишната ноќ 2022 година.

Јелена Карлеуша и заменик градоначалникот на Белград, Горан Весиќ деновиве се неразделни во јавноста бидејќи работат на снимањето на белградската разгледница по повод претстојниот концерт.

Карлеуша во утринската програма на ТВ Прва изјави дека на најдобар начин ќе го промовира Белград и неговите знаменитости, како и дека новогодишниот концерт пред Собранието ќе биде круна на нејзината кариера.

„Морам да му се заблагодарам на Горан кој ме покани, пеам скоро 30 години, но пеењето пред Собранието на мојата земја е голема чест, за мојот народ, за мојот град, за сите луѓе со добра волја.

Нема ништо поголмо привилегии за еден уметник. Ја прифатив поканата на мое место, ветувам дека овој концерт ќе се памети засекогаш.

Ова ќе биде круна на мојата кариера“, изјави Јелена Карлеуша.

Таа додаде дека и било голема чест што претходните денови имала заменик градоначалник за водич.

„Се запознав со интересни детали, се возевме во автобус стар 60 години. Мене ми беше одлично, особено што Горан е вистинска енциклопедија на знаењето“, истакна пејачката.

„Можам да кажам дека не му напишав писмо на Дедо Мраз, но бев добра оваа година“, рече пејачката и нагласи дека нејзината новогодишна желба е „да му покаже на целиот свет што е Белград и што има да понуди. ”

Кога станува збор за самиот настап, пејачката била мистериозна. „Не можам да ги откријам деталите“, рече таа и призна дека „ќе биде замрзната на сцената“.

„Зошто да бидам скромна. Никој не може да ми парира“, додаде таа.

„Мајка ми би била горда да ме види пред Собрание“, се осврна и пејачката на нејзината мајка Дивна Карлеуша и додаде дека е сигурна дека на некој начин ќе може да ја види.

За негативните коментари за нејзиното учество на концертот, Карлеуша вели дека не се занимава со негативни луѓе.

„Да имав работа со негативни луѓе кои не направиле ништо во животот, немаше да пеам утре“, рече таа и заклучи: „Ова е исполнување на сите мои соништа“.

Previous articleМери: Сертификат за во кафана да си покажеш, па после диши си во врат со сите, ама детето сабајле испрати го со маска во школо
Next articleЗамина голем човек, легендата на Вардар – неговата ќерка, познатата пејачка ја објави веста