Home Live Марија Шерифовиќ сkpши чаша, Цеца заигра оро, ЛУДИЛ0 во Звезде гранда (ФОТО)

Марија Шерифовиќ сkpши чаша, Цеца заигра оро, ЛУДИЛ0 во Звезде гранда (ФОТО)

Зорана Миќановиќ, кандидатка од „Ѕвезда Гранда“ привлече големо внимание со песната „Сиктер“, а новата верзија на овој хит предизвика општ ха ос на мрежите.

Пејачката сега се огласи по тој повод и ги коментираше критиките, а во таа прилика се осврна и на реакцијата на Марија Шерифовиќ.

– Ги следам реакциите на публиката, некои одлично го прифатија, а други критикуваат. Гледам дека поради неа настанал хаос.

Текстот е малку глупав. Не знам дали се каам што ја снимив или не, ми донесе повеќе критики за оригиналната песна, но од друга страна трпам критики поради текстот – изјави Зорана за „Телеграф џетсет“ и додаде дека чувствува одреден вид на непријатност при пеење на песната.

-Малку ми е непријатно да пеам „подготвена да пијам литар џек“, бидејќи тоа може да создаде погрешна слика за мене. Јас не сум некој што консумира алкохол и се каам поради тоа.

Ги мачеше и моите родители кои ми рекоа откако ја испеав песната „можеби не требаше да го направиш ова“, но што има. Важно ми е Божиќ никаде да не се навредува во песната – истакна таа и се осврна на критиките упатени од Марија Шерифовиќ.

– Го видов коментарот на Марија, но во тој коментар таа не ме навр едува ниту ме критикува мене, туку авторите на текстот. Не ја видов Мили, бидејќи отиде во Турција на одмор, но ќе разговараме кога ќе се врати – изјавила Зорана за споменатиот медиум и додала дека ги следи коментарите на мрежите.

-Пратив дека секој ден се поставува по една страница, дека ја започнале целата приказна и не се лутам, дури ни гр ди коментари не гледам под нивните објави.

Дали ќе снимам нешто слично или не? Секако дека не, бидејќи јас не сум пејачка што треба да пее пародии – заврши Зорана.

Да потсетиме, по објавувањето на песната „Божиќ бај, бај“ на социјалната мрежа Инстаграм, Марија Шерифовиќ објави дека не и се допаѓа новата верзија на песната, па жестоко ја критикуваше во спотот.

– Сосема ми е јасно дека тоа не е мој циркус и дека не се мои мајмуни, но посилно од мене е да не коментирам за ова. Можно ли е некој да го искористил своето време, труд, интелигенција и да му дал на малолетникот да пее:

„Еве јас сјаам како елка, спремен да испијам литар џек (виски), Божиќ, Божиќ, чао“?! Дали сте норм ални и дали ви е срам- рекла Марија.

Членовите на жирито на „Ѕвезда Гранда“ беа особено опуштени во новогодишната епизода. Марија Шерифовиќ во еден момент скрши чаша стаклото со песната „Јутро је“, што предизвика бурни овации во студиото.

Исто така, сите заедно одиграа едно коло, а Цеца беше меѓу најсреќните.

Сите членови на жирито заедно со лидерите беа на нозе, а очигледно членовите на жирито одлично се забавуваа.

Пееја и членовите на жирито, а најгласни беа Бекута и Босанац, објавија српските медиуми.

Previous articleВладо Јаневски избега од Скопје, еве каде се пресели и живее мирен живот
Next articleТатјана и Милена во тесни фустани, кренаа раце, се фатија за микрофон- Вака изгледа кога колешки пеат (ФОТО)