Home Live Перо Антиќ во театар без Катарина, празно столче до него, но еве...

Перо Антиќ во театар без Катарина, празно столче до него, но еве кој седи позади него (ФОТО)

Нашиот познат играч и НБА ѕвезда Перо Антиќ е актуелен во домашната јавност секогаш, и поради тоа што го има постигнато во кошарката и поради неговиот имиџ, стил и приватен живот. Перо, како што е познато е градски лик, инаку татко на три сина.

Перо Антиќ беше гостин во емисијата „Жешко столче“ со Никола Трпковски и зборуваше за многу приватни и професионални предизвици. Разговорот почна од тоа како Перо од обично момче станал НБА ѕвезда. „Јас сум обичен човек, обично дете од центар.

Едноставно, сите сме исти, без разлика што работиме. Едноставно, треба секој да да се почитува“, рече Антиќ. Перо рече дека се изненадил кога го поканиле во НБА, затоа што имал 32 години и не сакал да „му закуцаваат помлади“, како што рече..

„Знаеш кај нас како е, прва тема на маса, ако те закуца. Спонтано излезе и не сакав да бидам еден од тие што имале шанса да отидат а не отишле“, изјави Перо.

„Имав јас и претходно понуди, ама ги бирав парите, искрен да бидам. Трета мајка важи. Избрав да одам за помалку пари ама да го прифатам предизикот“, рече Перо.

Потоа додаде дека во исто време кога заминал во НБА, имал и понуда да оди во „Барселона“, но менаџерот му ја сменил кариерата на подобро.

„Со менаџерот не се слушаме после 10, а тој ми се јави во 11. Сакаш да одиш во НБА? Јас му викам: Што, Барселона пропадна? Не, само така те прашувам. И буквално испадна за пет минути да одам во НБА“, раскажа Перо Антиќ.

За своите три сина, Перо рече дека во ниту еден од нив не го гледа својот наследник. Лука и Павел се во кошарката, но тој не им прави никаков притисок, туку им дава поддршка правилно да се развиваат.

Перо за себе си рече дека е бунтовник со причина. „Таков е мојот карактер, имам и тетоважа: Мој живот, мои правила, но не со глава во ѕид. Сам создавам за себе и за својата фамилија и мислам дека треба да ги следам своите правила.

Секогаш главата горе, животот е школо. Ако ја спуштиш, значи нешто те натерало“, одговори Антиќ – За тебе има многу трачеви и озборувања, ти пречи ли тоа“, го праша водителот. „Ни најмалку. Ми пречи кога ќе им снема имагинација на луѓето. Едноставно ги чекам да идат подалеку.“

– Единствена девојка којашто ја прошета јавно по разводот е девојката којашто одеше по модните писти. Дали е вистина дека каде што има чад има и оган“, го праша водителот Перо, алудирајќи на муабетите дека е во врска со Катарина Ивановска.

– Кај што има чад има секогаш оган, ама не знам за кои писти збориш. За модните? Мислам, пратам мода, колку што можам пратам мода, се нодам со модата, во Америка живеев“, рече Перо, а водителот искоментира дека Америка е центар на модата.

„Не знаев дека Аталанта е центарот на модата“, рече Перо дипломатски, а во емисијата Бекстејџ подоцна, Катарина ја потврди низната врска, а биле видени изминатово лето на еден концерт на Тамата Тодевска.

Перо Антиќ објавил стори на Инстаграм во кое се сликал во театар, но до него не е Катарина Ивановска. Сепак, тој направил селфи со тие што седат зад него, а тоа се Игор Џамбазов и Илина Арсова.

„Легенда“, напишал Антиќ на сторито кое Џамбазов го реобјавил.

Previous articleТатјана и Милена во тесни фустани, кренаа раце, се фатија за микрофон- Вака изгледа кога колешки пеат (ФОТО)
Next articleМери: Сертификат за во кафана да си покажеш, па после диши си во врат со сите, ама детето сабајле испрати го со маска во школо