Home Live За Милица се зборуваше дека 10 години била во врска со оженет...

За Милица се зборуваше дека 10 години била во врска со оженет маж, таа ја откри вистината

Младата музичка ѕвезда Милица Павловиќ настапи на сплавот „Конзулат“ и создаде одлична атмосфера во прекрасен амбиент, и маѓепса со својот стајлинг.

Имено, Милица се појави на „Конзулатот“ во беж корсет и широки панталони. Присутните уживаа во одличната атмосфера и големите хитови на популарната пејачка.

Младата музичка ѕвезда, која инаку важи за една од жените со најмногу стил на домашната јавна сцена, со оваа комбинација ја истакна извајаната фигура, додека нејзините гр ади во корсетот едвај се држеа.

Инаку, Милица наскоро ќе издаде нов албум, во кој ќе има песна направена од упкоената Марина Туцаковиќ. Таа го плати текстот и, како што рече, не се плаши дека синот на Марина, Лаќа Радуловиќ, ќе ја прозива дека им должи пари.

– Една песна ми напиша Марина Туцаковиќ, заедно со нејзиниот син Лаќа. Многу ми е жал што повеќе нема да има нејзини текстови на овој албум. Имав прекрасна врска со таа жена, се слушавме цело време…

Не се плашам од зборовите на Лаќа, мирно спијам, сигурно не сум во таа тетратка. Јавните личности не се одговорни само пред јавноста. Ние имаме одговорност кон нашите соработници.

Мораме да бидеме професионални кон нашите соработници, особено кон текстописците и луѓето што прават музика, бидејќи вие сте тим што заедно создава и жнее плодови од заедничката работа … Нека се плашат другите, јас немам ништо – рече таа за Курир.

Некогаш во јавноста кружеа гласини дека Милица Павловиќ наводно била во врска со оженет маж кој има три деца, а пејачката сега призна дека таквите гласини исклучително ја засегаат. Тоа е ката строфа, тој текст најмногу ме погоди – изјави Милица за „Ало“, која демантираше дека некогаш била во таква врска.

Се шпекулираше дека Милица не била со маж девет години, па и таа го коментираше тоа.

– Вистина е дека, веќе десет години, ништо не сум потврдила ништо за љубовта. Мислам дека нема да загубам ако кажам кој е мојот партнер, но нема да дадам реклама на некого.

Често се шегувам кога велам, можеби не се шегувам, но не би ме изненадило да бидам самохрана мајка. Ако не се најде човек како партнер што ја толерира мојата работа, пријатели, јас не би форсирала ништо – изјавила пејачката. Милица Павловиќ зборуваше и за односот со ватерполистот Николас Савеćиќ.

– Никогаш не потврдив дека сум со никого. Што се однесува до него – одлично момче и воспитано – рече Павловиќ.

Таа се осврна и на наводите дека била во кавга со колешката Теодора Џехверовиќ.

Апсолутна лага. Ја познавам Теодора, мило ми е што постигна успех, сите знаеме колку е тешко да се издржи – изјавила Милица за релацијата со Теодора.

Previous articleПроф. Трајковски: Очигледно е дека омикрон сојот е веќе меѓу нас и тивко се шири
Next articleНашиот најбаран фолк пејач се сликаше со Дедо мраз, и му даде специјален подарок (ФОТО)