Home Live Се огласи Драгана Мирковиќ откако ѝ се слоши и заврши во болница...

Се огласи Драгана Мирковиќ откако ѝ се слоши и заврши во болница (ФОТО)

Драгана Мирковиќ е една од најпознатите пејачки во Србија и во дијаспората. Иако многумина на почетокот од кариерата и се потсмеваа на изгледот, таа сега е една од жените со одличен стил.

Драгана повеќе од дваесет години не живее во Србија. Таа е во Виена заедно со сопругот Тони Бијелиќ, кој има свој приватен бизнис, и со децата Мануела и Марко.

Куќата во која живее Драгана е како од бајките, таа има свој приватен спа центар. Куќата има неколку спални соби, базен, дрвени скали, бања украсена со Сваровски кристали, приватна сауна и префинет италијански мебел.

Без оглед што живее во луксуз, за Драгана велат дека е мнигу скромна личност и сака да се дружи. Една од нејзините добри пријателки е и Лепа Брена.

Минатото лето, Драгана и Лепа Брена и семејно се дружеа во Монако и во Монте Карло.Драгана Мирковиќ неодамна го прослави 20-от роденден на својот син Марко.

Додека сè уште имаше пандемија и во сила беа строгите мерки во борбата против неа, Драгана организираше раскошна прослава во нејзиниот замок во Виена, а на социјалните мрежи покажа како изгледа сè.

“Поради забраната за собири и строгите мерки во Австрија, го славевме роденденот на Марко како Ивкова слава, 5 дена. Но, сè за тебе, лаву мој, те сака мајка ти”, напиша Драгана.

Сè беше украсено со балони и големи гумени шишиња шампањ, а големи балони со броевите 20 стоеја во позадината.

Пејачката беше во елегантно издание за роденденот на синот. Мирковиќ објави убав пролетен колаж од фотографии – го посети австрискиот град Херштајн и позираше на тревата полна со цвеќиња.

„Еден прекрасен ден во природа“, напиша Мирковиќ во својот пост. Жан Клод Ван Дам, славниот актер реагираше во коментарите.

„Изгледаш убаво, како и секогаш“, ѝ рече актерот на својата долгогодишна пријателка. Фотографијата има над илјада лајкови, а многумина забележаа дека Ван Дам е меѓу коментаторите.

Да потсетиме, Ван Дам и Мирковиќ случајно се сретнаа во Виена. Популарниот актер веќе неколку пати ја рекламира Драгана на социјалните мрежи, а не крие дека е обожавател на нејзината музика.

Драгана Мирковиќ е голем првирзеник на љубовта и на патувањата, а сега ги спои овие две работи и ги воодушеви своите следбеници со својот пост на социјалните мрежи.

Пејачката е позната како некој што сака патувања, но и како голем поборник на љубовта, а сега објави и објава на својот Инстаграм профил во која се комбинираат овие две работи, пренесува Ало.

Имено, пејачката на своите социјални мрежи објави видео со коментар кој ги израдува сите.

– Венеција е град на љубовта за мене. Тука, Тони и јас го прославивме нашата годишнина, 22-ра- напиша Драгана. Менаџерот ги пречека Драгана и Тони на нејзиниот настап во Виена, а откако Тони собра храброст да и се јави на пејачката и по долга врска, Драгана се пресели во Виена со Тони.

Драгана Мирковиќ го договорила својот новогодишен настап, пор ади што завршила во болница. Драгана Мирковиќ по настапoот на Златибор, каде на новогодишната ноќ ги забавуваше гостите во тамошната празнична сала, Драгана заврши во болница.

За време на настапот, таа кола бира, а сега по тој повод се огласи и нејзиниот ПР тим. Како што беше кажано, пејачката се чувствува добро и ќе пее реприза на пречекот на плоштадот во Ќуприја.

„Сега се е во ред, на Драгана во еден момент ѝ се слоши, требаше да прими инфу зија и инха лација. После тоа се врати на настапот.

Ги поздравува и им се заблагодарува на сите што се грижеа и се дружи со својата публика во Ќуприја“, велат од Пинк.рс од ПР службата на Драгана.

Previous articleДолго го планирав разводот- се отвори водителката Јована
Next articleНаташа Беквалац: Гладував и бев на инфузиja за да не се здeбeлaм