Home Live „Доста бeше…“: На Лила Филиповска и дојде преку глава: Не дека немаше...

„Доста бeше…“: На Лила Филиповска и дојде преку глава: Не дека немаше убави моменти, но во Новата година посакувам сè што не беше оваа

Штом нешто трае со ист квалитет, со години, значи дека вреди. Водителката Лила Филиповска е доказ за тоа во нашата земја.

Освен нејзиниот професионализам во работата, таа успева и да се одржува во форма на физички план и да изгледа минимум 20 години помлада.

Лила важи за една од најубаво облечените жени од јавниот живот. Но, освен тоа што е вешта во изборот и сложувањето на модни комбинации, Лила е вистинска перфекционистка и кога станува збор за ентериерот во домот.

Лила Филиповска веќе со децении важи за една од најубавите и најпосакуваните водителки во Македонија.

Таа и покрај тоа што е во шестата деценија, се уште е една од најзгодните дами на естрадата, што го докажа и со новите фотографии.

Лила кога е пред камери секогаш е средена од глава до пети, а нејзиното тeло затегнато и добро обликувано. А колку навистина е зго дна оваа жена на свои 50 години, најдобро можеме да го видиме од нејзините последни фотографии со кои никого не остави рамнодушен.

Нашата попуалрна водителка не го крие своето инт имно катче каде ги полни батериите, па не ретко на социјалните мрежи прикачува фотографии од нејзиниот префинето уреден дом.

На најпознатата македонска водителка, која добро ја познавате од малите екрани, Лила Филиповска, и дојде „преку глава“.

Ова лесно се забележа од начинот на кој таа ја испрати старата година. Објави пост во кој потенцира дека и било доста од турбул енциите кои ги преж ивеала во 2021 година.

„Доволно беше турбулентна оваа година на секое поле па затоа вака ќе ја испратам без помпа и фанфари… доста и беше нека си оди !!! Не дека немало и убави моменти и мигови за памтење ама сепак, сепак доста и беше !!!!

Посакувам Новава да биде сѐ што не беше оваа…! А на вас другари јас и Рагнар ( кој што изгледа многу среќно дека го сликам) Ви посакуваме само здравје и маааалку повеќе љубов …Среќна и успешна година“, се вели во постот на Филиповска.

Инаку, Лила оваа Нова година ја дочекала во домашна атмосфера, со своето милениче Рагнер. На објавените слики може да се забележи дека изгледа прекрасно и во пижами.

Previous articleХарис Џиновиќ прозборе за односот со ќерката: Нашите животи се различни
Next articleЃорѓи Спасов распали по Слави Трифонов: Уценувачи и трговци