Home Live Харис Џиновиќ прозборе за односот со ќерката: Нашите животи се различни

Харис Џиновиќ прозборе за односот со ќерката: Нашите животи се различни

Во новото издание на емисијата „Премиера – викенд специјал“, од топлата Будва се приклучи и репортерот Немања Вујичиќ, каде разговараше со пејачот Харис Џиновиќ..

– Како почнавме, не знам што ќе биде! Колку беше убаво овде, не знам како беше на други локации, но овде беше многу!

Беше весело, на луѓето им е важно дали пеат до полноќ или до два по полноќ, човек не сака да биде ограничен, не знам како се чувствувале – започнува Харис..

-Речиси ништо не се слушна, излеговме на ручек, дојдовме два дена порано. Не е вообичаената новогодишна атмосфера, народот не е среќен како порано, а таа еуфорија секогаш ни била присутна.

Тоа овој пат недостигаше, последните две години беа како што беа, ни се закануваше оваа ситуација..

И јас не се чувствувам добро, зависам од некој друг, не ми се допаѓа кога не можам лично да решам некој проблем. Има мала непријатност, грдо е да се чувствуваш немоќно – вели Џиновиќ..

Времето е фантастично, сите би сакале да биде вака на новогодишната ноќ. Идеално време е, се разбира, за тенис може, но се останато го уби ва расположението никој не сака да се грижи.

Со мене е и Мелина, бевме заедно на дочекот и влеговме со приближно исти желби, а тоа е да се стави крај на оваа панде мија.

Ништо не може да се направи како порано. Децата не се со нас, долго време се соло, сакаа да бидат сами со своето друштво, нема ништо лошо во тоа, зошто да не, нека се дружат децата. Џиновиќ открива и која година му е омилена.

Сите овие години колку што работев, тешко е да се процени која беше најдобра за мене. Но, да речеме, 84-та година може да влезе во потесната конкуренција, тогаш тоа беше

Зимските олимписки игри во Сараево, беше навистина божествено, убаво беше да се живее во тој период – открива пејачот, па вели дека не сака подароци.

Искрено не сакам подароци и тоа од две причини: првата причина е што не ме прават многу среќен, а втората причина е обврзувачка.

Логично е, нема ништо, треба да се постапи соодветно. Не знам за подароци, можеби кога бев дете и момче ми беше интересно да добијам подарок, но сега не ми е задоволство – признава Џиновиќ.

Пејачот успеа да го спаси приватниот живот на своите деца од очите на јавноста, но во последната година многу се пишуваше за неговата ќерка Џина која е инфлуенсрек,а и често ја има на Инстаграм.

Таа сама го избрала тој пат, сака да го прави тоа. Добро и оди… Не и се мешам на Џина од две причини: прво, добро го прави тоа, а од друга страна, во што би се мешал?

Нашите животи се сосема различни, немаме исти сфаќања, различни аспекти, размислуваме поинаку, ќе направиме судир ако се судриме – заклучува Харис во емисијата „Премиера – Викенд Специјал“..

Previous articleЦрвен тесен фустан и деколте, Анета Наковска ја запеа Силвана Арменулиќ (ФОТО+ ВИДЕО)
Next article„Доста бeше…“: На Лила Филиповска и дојде преку глава: Не дека немаше убави моменти, но во Новата година посакувам сè што не беше оваа