Home Live Васил Зафирчев ја изненади Калиoпи во нејзиниот стан (ВИДЕО)

Васил Зафирчев ја изненади Калиoпи во нејзиниот стан (ВИДЕО)

Калиопи Букле е македонска поп дива која долго време ужива голема популарност кај публиката на целот Балјан, напиша express.ba во една прилика, босанскот портал за кој Калиопи даде интервју..
Толку многу искреност, позитивна енергија, сила и моќ во гласот ретко се гледа и слуша во просторите ex yu кога се работи за вокали од ваков вид.

Својата кариера Калиопи почна да ја гради како осумгодишно девојче, кога го освои првото место на најпознатиот Детски музички фестивал во Македонија, а во БиХ на многумина им се допаѓаат нејзините композиции од подоцнежниот период.
Со Калиопи разговарарале за музиката, енергијата што ја има, талентот, публиката во Босна и Херцеговина која исклучително ја препознава нејзината искреност, пок ој ниот Тоше Проески со кој имаше посебен однос во текот на неговиот живот, но музичките натпревари и Евросног на кои учествуваше три пати.
– По секој концерт сум полн со впечатоци. Публиката во Босна и Херцеговина ми дава ново чувство, атмосфера, така што секогаш кога пеам во вашите градови се чувствувам како првпат да сум овде, или да речеме не сум бил тука дваесетина години. Секој пат тие се радуваат кога сум тука, кога повторно ќе се видиме.
Им благодарам од се срце што ми дозволуваат секој пат да бидам своја, не се грижам дали движењата ми се вака или онака, дали шминката ми е извалкана, туку едноставно ми даваат сила и чувствувам дека нивни сум колку и моето. Кога изведувам композиции имам чувство дека летам, дека гласот ми е се подобар и подобар.
Најмногу ме радува тоа што кога ја гледам мојата публика гледам неколку генерации. Гледам публика, од најмладата до средната генерација и потоа постарите.

Јас само ги гледам сите како едно и ми даваат некоја чудна енергија која цело време ме воздигнува и ми дава чувство дека ќе останам засекогаш млада, но тоа е невозможно.
И јас ќе остарам, но се остварува приказната што Тина Тарнер ја остави зад себе, дека некој може засекогаш да остане млад и енергичен и да го дава својот максимум до моментот кога ќе почувствува дека може. Се надевам дека мојата енергија и сила на сцената ќе траат уште неколку години.

Познато е дека Калиоипи имаше два брака зад себе, со музичарот Ромео Грил и со актерот Васил Зафирчев. „Ромео Грил, мојот поранешен сопруг, остави трага во мојот приватен живот, но и во мојата музичка кариера.
Направи безброј хитови, композиции и некако тој клик што се случи во 2012 година, кога Македонската телевизија по втор пат реши да ме испрати како свој претставник на Евровизија.
Знаев дека ми треба добра песна, не навистина добра, но дека ми треба повеќе од добра песна. Потоа го зедов телефонот и му се јавив на бившиот маж и му кажав дека едноставно не е важно се што ни се случува во приватниот живот, туку дека е грев да не се занимаваме заедно, бидејќи дефинитивно сме единствени во тоа поле.
Така, на пример, создадена е песната „Црно и бело“, која е само една по ред. Мислам дека песните што ги правиме заедно се нешто посебно, нешто што зрачи со енергија и хармонија. Грев е да се игнорира ова“, изјави Калиопи.
– Не можам да кажам дека престанавме да се сакаме, но таа љубов повеќе не беше доволно силна за да останеме заедно поради тоа. Секогаш бевме целосно искрени еден со друг и одлуката за развод беше взаемна.

Се надевам дека од ова искуство, кое е големо искушение за двајцата, ќе станеме подобри кон себе и кон другите и дека ќе го најдеме вистинскиот пат во животот.

И дефинитивно ќе останеме добри пријатели бидејќи секогаш сме биле. Секогаш ќе бидам со Калиопи, само на сосема поинаков начин, бидејќи ја ценам и како жена и како голем музички уметник.

И мојот венчален прстен го чувам како спомен на се што поминавме заедно. Искрено се надевам дека и Калиопи ќе си ја задржи бурмата“, изјавио Зафирчев претхопдно во www.gloria.hr

Калиопи не била дома за Нова година, а клучот од енјзиниот стан го дала на пријателите, а меѓу е и актерот Васил Зафирчев, нејзиниот поранешен сопруг. Калиопиу инаку прославила роденден на 28 декември.

Таа на социјалнитре мрежи објави видео како влегува дома и што да види- пријателите ја чекаат со изненадување:

– Ако ги дадете клучевите од вашиот стан на вашите најдобри пријатели, тогаш можете да очекувате сѐ по враќањето од вашето патување! Еве што ми се случи синоќа!

Повторно ги прославија мојот роденден и новата година затоа што бев далеку од нив. И ако треба да просудам за годината според нив, оваа ќе биде прекрасна! Фала му на Бога за добрите луѓе околу мене!“, напиша Калиопи.

На видеото се гледаат нејзините весели пријатели, меѓу кои и Зафирчев.

Previous articleЗа малку немаше да ја добие улогата на докторот во Тома, на Петар ќе му ја лапнеше овој актер (ФОТО)
Next articleОд Марјан Додовски, со одбрани зборови се прости и Христијан Мицкоски