Home Live Се огласи Миле Китиќ откако се објави дека е во болница и...

Се огласи Миле Китиќ откако се објави дека е во болница и раскажа за инфузијата

Пејачот која својата кариера ја започнал кон крајот на деведесеттите години и ден ден е популарен на естрадата. Тој е во брак со пејачката Марта Савиќ, со која ја имаат ќерката Елена.
Пејачот има низа хитови кои сите ги сакаат и пејат, но сепак никој не знае кое е неговото вистинско име. Она што е исто така интересно е дека е роден на 1. јанураи, односно на Нова Година, а неговото вистинско име е Милојко.

Пејачката Марта Савиќ, сопругата на Миле Китиќ, била сведок на општинско венчавање на еден естраден пар, продуцентот Мирко Гавриќ и Драгана Ракчевиќ.
Марта Савиќ, фолкерката која му е сопруга на Миле Китиќ, ја доби честа да биде кума на свадбата на продуцентот на Гранд, Мирко Гавриќ и неговата избраничка, пејачката Дргана Ракчевиќ.

Марта иако беше кума, направи скан дал и замалку ќе ја расипеше цела церемонија, бидејќи како што вели ја заборавила дома личната карта.
„Доцнев на свадбата, ја загубив личната карта од паника, а како да ги венчаме младите без лична карта. Се беше од возбуда, ја држев во рака и ја снема“, рече пејачката. За среќа, таа ја нашла личната карта и свадбата поминала во најдобар ред.

Миле Китиќ и Марта Савиќ воопшто не се штеделе, па за секој член од семејството во нивниот дом направиле по еден спрат. Има и внатрешен базен кој само со допир на едно копче може да биде надворешен.

„Различно е кога човек го ужива во луксуз на готово, а различно е кога за тој лускуз мора да се потрудите. Полека и чекор по чекор средив сама, секој детал во домот сама го купив и наместив.
Ништо од ова не е паднато од небо. Некогаш ми е тешко бидејќи сакам сама да се грижам за оваа куќа и поради тоа сум горда на себе, изјави Марта во една прилика и додава:

Секој дом треба да личи на газдата, многумина мои пријатели ми се јавуваат за да им помогнам кога уредуваат стан или куќа. Мислам дека е голема грешка што не почнав да ја работам таа работа, вели пејачката.
Елена, ќерката на Миле и Марта започна музичка кариера, но во различен правец од нејзините родители.

Српските медиуми ја објавија веста дека фолкерот Миле Китиќ итно бил пренесен во болница, а тој е во ло ша здравствена состојба. Пејачот во разговор за порталот Нова.ра ги демантира овие наводи и тврди дека е дома, и дека сега се чувствува добро.
„Не е точно дека бев во болница. Признавам дека не се чувствував баш добро затоа што многу работев и се префорсирав, а на сето тоа влијае оваа промена на времето.

Работев во Теслиќ и една жена од Добој дојде кај мене да ми ја даде витаминската инфу зија што ја примав два дена. Дури и се напивме“, изјави Китиќ за Нова.рс.
„Се чувствувам навистина добро, дури и работам со полна пареа. Тие коктели обично ги практикувам и кога сум во Белград. Редовно, кога Марта и Елена доаѓаат кај мене, го молиме докторот да дојде кај нас да не прими за енергија и имунитет, велат дека вреди да се вежба.
Би сакал да му се заблагодарам на вашиот портал за неговата професионалност, бидејќи секогаш прво проверувате сè, а потоа пишувате“, заклучи Китиќ.

Претходно српските медиуми пишуваа дека пејачот бил итно хоспи тализиран откако му се слошило во Добој.
Previous articleМакедонската пејачка раскажа како Бреговиќ и го cпаcил животот, но и зошто сега слави (ФОТО)
Next articleВанковска: Вчера ми пиша најстарата ќерка од Канада, а јас не ја разбирам оваа ситуација