Home Live Бајка во домот на Сека Алексиќ, од луксузно полуксузно, од светкаво посветкаво...

Бајка во домот на Сека Алексиќ, од луксузно полуксузно, од светкаво посветкаво (ФОТО)

Српската пејачка Сека Алексиќ е мајка на двајца синови, поголемиот Јаков и помладиот Јован, кој го роди пред неполни три години.
Дека Сека е навистина посветена мајка, но и дека се труди максимално да ги задоволи своите синови, докажуваат и фотографиите кои пејачката секојдневно ги споделува на својот Инстаграм профил.
Не е тајна дека фолк-пејачката Сека Алексиќ успеа да го оствари својот најголем сон – да изгради „замок“ далеку од очите на јавноста, во кој ќе ужива со своето семејство.

Токму затоа, Сека, која е голем верник, не заборава секојдневно да му се заблагодри на Господ за се’ што ѝ овозможил во животот, а и да им посака мир и благосостојба на сите луѓе.
Неодамна таа тоа го стори од својата приватна „џунгла“, поточно од градината во вилата во Стара Пазова, позирајќи во едноделен костим за капење. Таа во својата приватна палата неодамна вложи нови 10.000 евра.
Имено, Сека долго размислуваше на овој потег, и на крајот се одлучи за сауна со средна големина, која е направена од најфини материјали, пишува „Ало!“.

– Со години Сека се грижеше за својот физички изглед и здравје. Бидејќи одамна изгради сала за вежбање во својот дом, долго време размислуваше за инсталирање на сауна, заради сите здравствени придобивки што ги има.
Неодамна, таа реши да ги реализира своите планови – изјави извор близок на пејачката за „Ало!“.

– Сека се одлучи за сауна со димензии 2х2м2, во која може да се сместат четири лица, колку што има нејзиното семејство – изјави извор за гореспоменатиот весник и посочи дека пејачката не заштедила пари за својот спа дел.
– Таа бараше да биде изработена од најскапо дрво, германска опрема, професионални врати … Она што го побара Сека чинеше 10 илјади евра, но цената не и претставуваше проблем.

Таа веднаш плати аванс на компанијата што ја инсталираше сауната, а неодамна го доби готовиот производ. Самото производство траеше околу еден месец“, додал изворот.
Еден чекор и започнуваат моите моменти на хедонизам, релаксација и одмор дома… Поминаа во ново инсталираната сауна, а сето тоа беше проследено со позитивно искуство со тимот на Бибис.

За да се извлечам од секојдневниот ст рес, не треба да одам далеку … Таму, во близина на желбата, веднаш имам сауна и сè што треба да влезам е ладна глава, за . топлината се погрижи стручниот тим.
Добрите страни на сауната се добро познати и покрај намалувањето на стресот, само некои од нив се зголемување на имунолошкиот систем и отпорност на вируси и бак терии, подобрување на циркулацијата.

Намалување на ризикот од кардиоваскуларни заболувања, согорување калории, исфрлање токсини од телото, релаксирање мускули“, порача Сека покрај сликата од сауната на Инстаграм.
Сека Алексиќ и нејзиниот сопруг Вељко се многу посветени на синовите Јаков и Јован, а таа сега открива како ги воспитуваат.

– Јас и сопругот се обидуваме да ги научиме на вистинските вредности уште од мали нозе. Сигурно е дека тие ќе имаат поддршка и помош од нас, но ние ќе се обидеме да ја завршиме работата што ја сакаат, да ја заработат за себе и за своето семејство, а мама и тато секогаш ќе бидат таму како ветер во грб.
Пејачката Сека Алексиќ покажа како изгледа празничната атмосфера и како го украсила домот во Стара Пазова за Бадник и Божиќ.

Раскошните детали од својата вила ги споделила со своите следбеници, па на сликите се гледаат кристални чаши поставени меѓу зеленило, како и свеќници во кои се ставени бели свеќи.

Посебно внимание привлекуваат крзнените килими поставени над столовите, а за празникот се поставени посебни, проѕирни чинии.
Целиот амбиент изгледа чудесно во духот на празниците кои ги празнуваат припадниците на православната вероисповед.

Previous articleБиба Додева е иста како пред 20 и кусур години, времето стои за нашата пејачка (ФОТО)
Next articleКако до „папири“ во Шведска