Home Live Карлеуша му забрани на Душко да ѝ се доближи, дали е ова...

Карлеуша му забрани на Душко да ѝ се доближи, дали е ова крај на бракот?

По неколку месеци поминати во студиото и години најавувајќи нова музика, Јелена Карлеуша конечно го потврди она што фановите со нетрпение го очекуваа – новиот албум излегува ова лето, напиша таа на Инстаграм.
Aко претходно потврди на Инстаграм дека работи на нов албум и дека ќе биде објавен оваа пролет, ако, како што напиша тогаш, ситуацијата со пандемијата на ќе се смири, таа не го исполни ветувањето.
Сега новиот албум е повторно најавен, а фановите не се сигурни дека навистина ќе биде така. На Твитер тие прават многу шеги во врска со проектот што го очекува Јелена .

„Карлеуша најавува албум како јас магистрираање“, гласи еден од коментарите. „Ништо, Карлеуша, секоја година од 2014 година“, гласи друг коментар.
Многумина исто така коментираат дека ќе го издаде овој албум, но ќе чекаат уште десет години до следниот.

Некои обожаватели се нестрпливи. Но, и има и такви кои се сомневаат. Некои дури споделија и мим видеа. Како што напиша претходно Јелена, албумот треба да се вика „Алфа“.
Jeлена Карлеуша денеска поднесе приј ава против сопругот Душко Тошиќ и го обвини за семејно нас илс тво, по што на фудбалерот му е забрането да и се приближува на пејачката во траење од 48 часа.
Драмата наводно се случила на божиќниот ручек во домот на Дедиње, на кој присуствувале и семејството на Јелена и Душко, кој исто така наводно е сведок на немилиот настан, пишуваат медиумите.
Само два часа пред Јелена да го пријави сопругот, таа на стори на својот профил на Инстаграм објави фотографија од почивалиштето на нејзината мајка Дивна Карлеуша.

Јелена била многу врзана за својата мајка, која го напшушти овој свет пред три години, по тешко боледување. На пејачката најмногу и недостига мајка си на големите празници, кога во нејзиниот дом имало семејни дружења, како на Божиќ.
Наводно, инцид ентот се случил околу 12 часот, а набргу потоа во вилата на Дедиње пристигнала пол иција. Јелена одбила да даде лекарска помош, како и да даде изјава во поли циска станица.
По излегувањето од станицата, адвокатите на Душко Тошиќ изјавија дека нивниот клиент не е виновен, како и дека немало никакво нас илство.

„Јелена не ја уд рив, не ја ни допрев, единствено е вистина дека се каравме. Во брак сме долго време, јас сум посветен сопруг и татко. „Јас сум во ситуација да седам во полициска станица поради пријава на жена ми.
Шок иран сум од тоа што ми се случува, не можам да разберам што ми се случи“, наводно рекол Душко Тошиќ на рочиш тето во поли циската станица, пренесуваат медиумите.
Previous articleКалиопи во одбрана на Ѓоковиќ- Зарем светот не се плаши од бумерангот?
Next articleПоради оваа објавена слика почна сè – Ѓоковиќ најверојатно немаше да има никаков проблем, да не ја објавеше (ФОТО)