Home Live Анета Наковска се стoпи, ужива на плажа во Америка во мини бикини...

Анета Наковска се стoпи, ужива на плажа во Америка во мини бикини (ФОТО)

Една од нашуте најзгодни и најпопуларни пејачи на фолк естрадата, Анета Наковска и e доста активна на Фејсбук. Таа пред извесно време сподели интересна фотографија од тоа како извесна сестра на невеста на некоја свадба, за 500 денари побарала пет песни..
Изборот на песните е мошне необичен, имено тука е и странски хит како All That She Wants од Ace of Base, но и „Маскара“ од Саша Матиќ, „Београд“ од Цеца, и нашите македонски „Сите девојчиња“ и „Куме златен“..

Наковска е секогаш интересна за јавноста, и поради нејзините настапи во Македонија и во дијаспората, и поради приватниот живот.
Таа и нејзиниот сопруг, бизнисменот Спиро Крлевски неколку години живееше на релација Македонија-САД.

Во Македонија, тие најмногу уживаат во семејниот дом во Охридско Велгошти. Анета од време на време знае да објави слики од својата куќа со базен во која се релаксира.
Куќата каде што живеат е целата изградена од камен, а особено впечатлив е големиот дневен простор со внатрешен базен. Комбинацијата на бетон, греди и локален камен на целокупната градба и даваат специфичен изглед кој претставува спој на модерната и рустикалната архитектура.
Камените ѕидови и прекрасниот камин прават одлична хармонија, а просторот во дневниот престој е надополнет со кожена гарнитура.

Таа и Спиро, кој е нашинец од Америка се во брак пет години, а Наковска во една прилика раскажа како се запознале. Во емисијата на нејзиниот колега и пријател, за жал сега веќе по којниот Драган Вучиќ, познатата фолк-пејачка откри интересни детали од приватноста.
–Со Спиро првпат се бакнавме во авион. По само девет дена ме побара за жена. Партнерот не само што ми дава максимална поддршка во градењето на естрадната кариера, туку и директно е вклучен во креативниот дел. – раскажа Наковска.
Таа пред извесно време објави слики на Фејсбук на која напиша: Добро утро Македонијо, да е утро благословено. Усните на Наковска доаѓаат до израз на овие две фотографии на кои се гледа дека има користено и филтри, но и на двете одлично изгледа.
Еден од статусите кои Анета ги објави лани се случи токму на вакво снежно време, како во овој период. Статусот што го објави Анета покажува колку пејачката е лута, а овој пат таа пишувала од нејзиниот дом во Скопје.

Имено, на студено време кога речиси во цела Македонија врне снег, Наковска раскажа дека живее без струја.
– Зошто никој нисто не кажува, Кисела вода и пола Пржино како и други околни улици а разбрав и Арачиново од 3 и 15 се досега нема струја ,никаков одговор од никого, каде живееме, што е работава, одговорен за ништо нема у Северџанијава???

Снег врне толку е ладно а струја нема цел ден, па дали сте бре норма-лни???!!!“, објави Наковска тогаш. Но, таа сега нема гајле и за неа нема зима. Анета е повторно во Америка и ужива на плажа.
Ослабена е доста, што покажува во новите слики со минимални бикини кои ги објави од плажа и до ноив напиша: Семеен ден на плажа. Секоја чест за Анета, таа знае како се живее!

Previous articleАна Бекута за прв пат се појави во јавноста по загубата на саканиот и откри како ѝ е
Next articleПлата потрошена до 10ти не знаеш како ќе се прехраниш, ама НЕКА, на душата ти е убаво оти Ноле доби правдина