Home Live Нeмa веќе тропcки слики, Нoне од бpод се враќа дома во Велес...

Нeмa веќе тропcки слики, Нoне од бpод се враќа дома во Велес (ФОТО)

Убавата пејачка Ноне Неделковска пред извесно време се сликаше по градник и ги запали своите фанови кои ја лајкнуваа и ѝ ги коментираа сликите:
„Прекрасна си“, „Немам коментар“, беа едни од нив. До сликите, Ноне порача: „Ако имате добри мисли, тие ќе зрачат од вашето лице и секогаш ќе изгледате прекрасно.“

Ноне изгледа дека се навикнала на потопла клима која ѝ недостасуваше додека по работата на брод беше дома во Велес, па реши да си направи плажа дома во Велес, и да го искористи пролетното сонце..
Таа си објави стори како се сонча и си пие кафе.

На сториото Ноне ги покажа голите нозе и нејзниот миленик како си игра. На шолјата од кафето, е напишана оптимистична порака што Ноне ја сподели со своите следбеници: Се ќе биде во ред!
Ноне Неделковска, која долги години беше насекаде низ светот рабоетјќи на брод, минатата година, пред почетоkот на пандемијата се врати дома, во родниот Велес.

Ноне за „Црно бело“’, изјави дека додека патувала со бродот посетила 45 земји и има морска болест.

Таа сподели свое искуство од различните култури кои имала можност да ги запознае.
– Во Индија сè уште постои тој договорен брак уште додека се млади, гледам дека и го почитуваат, па не се впуштаат во некои авантури додека се на брод (има исклучоци).

А Италијанците се прави заводници и ништо не ги спречува за провод.
За десет години здравје Боже се гледам со две дечиња, среќна мајка и сопруга“, рече Ноне.

Пејачката сега е во Велес, и често споделува инспиративни мисли но и фотографии на Инстаграм.

– Не може да се научи ширењето на позитивна енергија – не може од човек да излезе она што го нема.
Постојат луѓе кои мислат дека ширењето на позитивна енергија може да се научи, дека постојат фрази, зборови или реченици кои ја создаваат позитивната енергија.

Не е така. Енергијата, позитивна или негативна, се наоѓа во човекот. Не може од човек да излезе она што го нема. За да можеме да шириме мир, мораме најпрво да имаме мир во себе.
За да можеме да шириме радост, мора најпрво да ни биде срцето радосно. Во спротивно, и зборовите за најголема утеха звучат како напад, од устата на незадоволниот човек“, напиша Ноне.

Ноне изгледа дека веќе се одомаќи на бродот и објави видео, како ужива пијеќи кафе на бродот, со боси нозе со поглед кон морската широчина.
Но, таа објави уште едно стори како опуштено се сонча на бродот, а според она што се гледа, Ноне се опуштила сосема, па е облечена во костим за капење, но само во долниот дел.

Ноне, по неколкуте месеци кои повторно ги помина работејќи на брод, и по сите тропски слики кои ги објави, сега се враќа дома, во својот роден град Велес.
Тоа Нине го објави на стори, на Инста со песната „Си одам дома“ и слики како патува со куфери кон својот дом.

Previous articleПетар Грашо под paка со Хана, а до нив се шета баба му, насмеана до уши, го сака за зет (ФОТО)
Next articleЕмина Јаховиќ во бoлница во Авcтрија плaќа 300 евра од ноќ, а во иcто време, нејзиниот бивши маж објави дека ќе се жени