Home Live Петар Грашо под paка со Хана, а до нив се шета баба...

Петар Грашо под paка со Хана, а до нив се шета баба му, насмеана до уши, го сака за зет (ФОТО)

Веќе целиот Балкан зане дека пејачот Петар Грашо по раскинување на врската со Данијела Мартиновиќ започна нова врска со 14 години помладата Хана Хуљиќ.
Пејачот досега не сакаше да ги коментира пишувањата на медиумите дека има нова партнерка. Меѓутоа, пејачот сега се огласи и потврди дека се заедно и задоволни.

-Многу сме среќни и задоволни и така треба да биде. Хана е многу добро и среќни сме, изјави Грашо. Тој призна дека го изненадиле некои вести за неговата врска со Хана.
-Јас некако научив дека колку повеќе го кријам приватниот живот, толку е поинтересен за јавноста. Но, морам да признам дека ме изненади креативноста на одредени медиуми во смислување на разни приказни.

Ние го живееме својот живот, важно ел уѓето околу да нас да се задоволни и сите да се мирни и задоволни, вели пејачот за „ИнМагазин“.
За потсетување, неодамна и Данијела се огласи по повод раскинувањето со Петар Грашо истакнувајќи дека било убаво минато.

Петар Грашо и Данијела Мартиновиќ пред извесно време ја прекинаа долгогодишната љубовна врска, што ја шокираше јавноста која со години ги сметаше за најскладен пар. Парот кој беше 24 години заедно, не се огласи по повод овие натписи.
Потоа Данијела, прв пат по веста за раскинувањето со Грашо, им се заблагодари на поддршка на обожавателите за нејзината нова песна насловена како „Љубовта не се откажува“.

-Дека љубовта навистина не се откажува, ми покажавте токму вие. Од кога излезе песната пред две недели, постојано добивам пораки од вас со поддршка. Ви благодарам, напиша Данијела.
Иако мајката на Хана Хуљиќ не ја коментираше романсата за која зборува целиот регион, најновите фотографии кои кружат на социјалните мрежи се доказ за нејзиниот однос кон врската на нејзината ќерка и 15-годишниот Петар Грашо.

Имено, Петар и Хана се фотографирани на прошетка низ центарот на Загреб, среќни, насмеани и во друштво на Вјекослав Хуљиќ.
Радоста што вљубената двојка не можеше да ја сокрие ја сподели и Вјекослава, која во текот на прошетката со широка насмевка јасно стави до знаење дека ја поддржува оваа љубов и дека му мисли најдобро на Петар.
Петар Грашо е долгогодишен пријател на семејството Хуљиќ, па родителите на неговата избраничка многу добро го познаваат и целосно го прифаќаат, без разлика на големата разлика во годините.

– Многу сме среќни и задоволни. Така треба да биде. Хана е многу добра и ние сме среќни – изјави Тончи, а неговиот став, секако, го дели и Вјекослава.
Previous articleКалиопи се збогува со драга личност: Момчето со златно срце сега ги отвора рајските порти
Next articleНeмa веќе тропcки слики, Нoне од бpод се враќа дома во Велес (ФОТО)