Home Live Петар Грашо ќе стане татко- Хана е бремена, Данијела се оглаcи по...

Петар Грашо ќе стане татко- Хана е бремена, Данијела се оглаcи по тој повод

Минатата година, Петар Грашо одржа концерт во Античкиот театар во Охрид, на истиот ден како и минатата година, 1 август.

Едно нешто не е веќе исто во репертоарот на Грашо, а тоа е песната „Нека ми не сване“ која ја тој ја напиша за Данијела Мартиновиќ.

Овој евровизиски хит, Петар го испеа и на концертот во Скопје на крајот на 2019 година, и лани на концертот во Охрид со слична приказна за Данијела која ја раскажуваше.

„Ја напишав оваа песна за мене. Таа кога ја слушна, ми рече: Не, не, ова е моја песна. Јас реков: Не, моја е, но знаев дека ќе ѝ попуштам. Ако не ѝ ја дадев песната, ќе немаше ручек дома три дена. Ве молам еден голем аплауз за Данијела Мартиновиќ“, откри Грашо тогаш.

Откако во мај минатата година годинава, хрватските медиуми објавија дека Данијела и Грашо ја прекинале врската по 24 години, тој ја тргна „Нека ми не сване“ од концертниот реперотар. Грашо е сега во врска со пејачката Хана Хуљиќ, черка на композиторот Тончи Хуљиќ, која ја знае од детството.

– Јас и Хана ги живееме нашите животи пристојно, не споделуваме приватни детали со јавноста и тоа е веројатно уште повеќе домати медиумите желни за сензација. Забавно ни е како всушност станавме медиумски плен и не сме мрднале со прст кон тоа.

Ниту најмалку не се оптоваруваат, напротив, се забавуваме со сите овие написи и корици со бомбастични наслови и тенка содржина. Најмногу не насмеа веста дека станавме хрватски „Меган и Хари“.

Отсекогаш ми било важно да не ги замарам луѓето со тривијални работи и дека музиката е единственото нешто што ги интересира кај мене, а Хана е слична личност. И покрај тоа, ние сме во сосема спротивни ситуации, медиумите се тука да пишуваат, ние сме тука да живееме и тоа е круг кој постојано се врти“, изјави Грашо неодамна.

Пејачот Петар Грашо го очекува своето прво дете со 14 години помладата Хана Хуљиќ. По неколкумесечна врска тие признаа дека чекаат бебе, а веста потврди дека наскоро ќе добијат бебе.

-Информациите се точни, среќни сме и возбудени, но ништо друго не би коментирала, би сакала некои работи да останат наша приватност“, изјави Хана за Јутарњи лист. Според медиумите, ќерката на Тончи Хуљиќ има околу дванаесет недели.

„Информациите за бременоста на госпоѓица Хуљиќ се точни. Семејството и пријателите се многу среќни. Како што знаете, Хана и Петар секогаш се, и ќе продолжат да се трудат што е можно повеќе да ја задржат својата интимност подалеку од очите на јавноста.

Се уште немаат планови за свадба“, изјавија за Дневник.хр од ПР службата на Петар Грашо.

Пејачот и неговата 14 години помлада партнерка, ќерката на музичарот, текстописец и продуцент Тончи Хуљиќ и текстописецот Вјекослава Хуљиќ, ја започнаа својата врска минатата есен, но познанството датира од нејзиното детство.

Хана пред Петar беше во долгогодишна врска со џез-пијанистот Томислав Шошиќ, а Грашо во мај минатата година раскина со пејачката Данијела Мартиновиќ со која помина 24 години.

Потоа, Данијела Мартиновиќ, токму кога се шушкаше, дали Хана е бремена или не, се пгласи со мотивирачка порака на Инстаграм:

Како свет би бил тоа ако некои светски луѓе низ историјата се откажувале, толму поради тоа затоа што никој не бил покрак ниту пред нив да им ракоплеска“, рече Данијела меѓу другото.

Previous articleУ земја на секакви oлoши и луѓе со низок мopал- БИДИ ГОРЈАН ТОЗИЈА! Иванов и многу пријатели се простија од Медо
Next articleДоkторот од филмот Тома, Петар Бeничина има брат кој е актер и две cестри, не се знае која е поyбава (ФОТ0)