Home Live 3оkи Фаци го покажа своjoт дом – изненади со уникатност, cтил и...

3оkи Фаци го покажа своjoт дом – изненади со уникатност, cтил и yметност (ФОТ0)

После 15 години на телевизија, решив да ставам крај на таа приказна, рече познатиот новинатр Зоки Фаци во една прилика, кога гостуваше во емисијата на јутјуберот Стефан Лазаров.

Зоки и Стефан кои се колеги од 1ТВ чепнаа многу интересни теми и наши познати личности. Зоки прво започна да зборува што работи сега. Работам во „Фламинго“, таму сум маркетинг и ПР, работам во „Ми каса“, работам на Инстаграм, свашта правам. „Сега си инфлуенсерка, по ново, така ќе му дојде“, му рече Стефан..

„Инфлуенсер, да“, му одговори Зоки Фаци. „Во Македонија, пред 15 години се појави Фаци, воведовме к урт-изани, спо нозруши и трачеви. Во тоа време беше тоа ш =ок. Да видиш ци цки на телевизија…“, му рече Зоки на Стефан за своите почетоци.

Потоа, Стефан му се пожали дека има проблем со гости за снимање, дека тешко прифаќаат да му гостуваат.

Зоки му го објасни и тоа. „Тоа е затоа што нашиот народ Стефан е гл уп. Треба да сфатат дека тоа е едно бо јно поле каде што добиваат и губат, ама повеќе нашиве ѕвезди губат зашти не се појавуваат во вакви емисии како твојава, или како што беше мојава.

Влатко Лозановски, детето има глас, прашај го и него кога ќе ти биде гостин, првото интервју му беше со мене, му го договори Ерик Фокс од Антена 5, Влатко ми дојде како да паднал од небо.

Моето интервју со него беше буквално вака: Да, Не, Да, Не. И тоа не се измени, еве колку години е на сцената, има убави песни, хитови му ги слушаат песните, ама Влатко Лозановски ја нема таа ѕвезда која би го направила број еден, вокално да но…

Знаеме сите дека девојка му го откачи, избега за друг во Турција, ние го бараме за изјава, не знам, шо знам, појма немам, не крева на телефон, и ден денес се гледа со нејзе тајно но никој не го објавува тоа”, рече Зоки.

Водителот во една прилика се налути зошто на Инстаграм не му ставаат лајкови, па на оние кои го следат а не го лакјкуваат на Инста стори ги нарече „Клоша-ри провидни“.

Зоки тоа на овој начин го објасни: – Кло-шари провидни. А тоа иде вака: Зоки, шо правиш?

Абе, да не имаш илјадарче до први? Јас: Срцка, зашто ме игнорираш на Инста? И одма имаш 30 лајка…“, напиша Зоки.

Зоран по професија е ветеринар, но животот му носеше друга насока па заврши како новинар. -Да ви кажам искрено, да ми кажеше некој дека ќе го работам ова што го работам денес немаше да му верувам.

Кога завршив факултет отидов до зоолошка градина да волонтирам, убаво почна се, но со еден оглас во весникот Вест, каде што бараа ветеринар да пишува за животни ми се промени животот. И така започна се.

Премногу сум емотивен, немам ништо заедничко со тоа што го работам. Пред се ми е семејството, на второ место ми се животните, а потоа природата. Кога сум дома читам книги, гледам Анимал Планет и Дискавери.“, рече тој.

Зоки Фаци досега никогаш не покажал каде живее, а овојпат познатиот новинбар го стори тоа, и го покажа својот дом којсо кој изненади со својот стил, уметност уникатно итедување.

Најмногу е застапена сината боја, а на ѕидовите има доста уметнички слики на кои се прикажани коњи.

Previous articleДоkторот од филмот Тома, Петар Бeничина има брат кој е актер и две cестри, не се знае која е поyбава (ФОТ0)
Next articleРебека се налyти: Лyѓе и вие уште cи ќyтите, да не случајно и вие имaте амбиции дa ја напуштите државава или да земете Бугаpcки пасош?