Home Live Ќерката на Манчиќ има природна убавина, личи ли на мама? (ФОТО)

Ќерката на Манчиќ има природна убавина, личи ли на мама? (ФОТО)

Сузана Манчиќ долго време блескаше и гореше со својата убавина и витка линија, а важеше и за една од најзгодните водителки во регионот.

Водителката и денес изгледа фантастично. Сепак, малкумина знаат дека Сузана има и сестра, Вера, која и беше поддршка во текот на целиот живот, и во убави и во тешки моменти.

Вера е и русокоса, велат дека сестрите изгледаат неверојатно, а водителката неодамна покажа како заедно уживале во сончев ден:

Иако не е дел од јавниот живот, таа секогаш беше таму за да ја заштити и советува. Често гостува во домот на водителката во Грција, а Сузана често се фалеше со фантастичната врска што ја имаат, како и со фактот дека ниту оддалеченоста не може да ја наруши љубовта на нејзината сестра.

Сузана Манчиќ, која многумина ја паметат како лото девојка која ја обожваше цела поранешна поранешна Југославија.

Таа смета дека по појавата на Интернет и социјалните мрежи има се повеќе луѓе што сакаат да им наштетат на другите. Таа имаше обожаватели цел живот и дури на почетокот на дигитализацијата за првпат побара заштита од поли-ција.

И тоа, вели Сузана, во тоа време беше новост. Нејзе и се чинеше дека полиц-ијата требаше да праша: „Па што правиме сега?“

– Драгана Катиќ и јас го водевме Гранд во раните 2000-ти. Двете постојано не следеше еден човек, кој сериозно се закани дека ќе ги земе нашите деца, за да се одм -азди, ако не се запознаеме.

Почна да не следи со толкава фреквенција на следење што се исплашивме. Човекот навистина не беше нормален.

Некој можеби ви се додворува, ветувајќи дека ридовите и долините ќе бидат ваши… но ова беше премногу и многу сериозно.

Надлежните го пронајдоа и потоа тој се смири. Денес е секако непријатно за младите жени и девојчиња. Ги има се повеќе овие типови.

Живееме во лу-до време, така што луѓето се однесуваат лу-до. Луѓето носат сè во главата – рече Сузана. Денес, додава таа, постои ризик од голема популарност, за разлика од минатото, што, рече таа, беше многу наивно.

Во тоа време немаше можност на познатите личности да им се следи секој чекор. Тоа беше, се сеќава таа, време на писма и пошта.

– Обожавателите тогаш не ме из мач -уваа, но мојот поштар кој секој ден носеше вреќи со писма. Дојдоа до мојата врата, спиеја во лифтот, оставија рози закачени на бришачите на автомобилите, испратија букети цвеќе.

Мајка ми претежно разговараше со сите затоа што постојано бев на турнеи, настапи. Мама беше мајстор за меѓучовечки односи, одличен ПР и знаеше со луѓе. Убави времиња, сигурно – вели Манчиќ.

Водителката Сузана Манчиќ долги години ужива во среќен и хармоничен брак со Симеон Окомокос. Споменатата двојка љубовта ја одржува на релација Белград – Атина.

Но, пред да му го даде срцето на Симеон, Сузана имала уште еден брак со поранешниот член на групата од Седморица младих, Небојша Куниќ.

Сузана се разведе од таткото на ќерките, а сега за првпат проговори за деталите од врската која доведе до колапс на љубовта. Според неа, разводот следел кога се заладиле односите меѓу неа и Небојша.

– Со сопругот едноставно престанавме да разговараме – истакна Сузана при гостувањето во емисијата „Јутро“ на ТВ Прва и дола:

– Меѓу нас владееше тишина и далечината почна да се развива. Разводот на Сузана Манчиќ и Небојша Куниќ во 1997 година не беше крај на нивната врска.

Сузана не крие дека и понатаму е во добри односи со поранешниот сопруг поради ќерките.

– Разговарам со мојот поранешен сопруг Небојша, без разлика што одамна раскинавме. Никогаш не се скаравме, разводот ни се случи во мир и мислам дека така треба да биде.

Ќерките Наталија и Теодора редовно се слушаат со нивниот татко, никогаш не сум влијаела на кој било начин да ми се наруши врската.

Не го спомнувам често во јавноста затоа што има свој живот. Тој е дел од мојот живот кој ниту можам ниту сакам да го избришам – беше искрена таа.

Манчиќ за својот љубовен живот зборуваше во утринската програма на телевизијата Хепи, каде ѝ беше кажано дека е една од најбогатите водителки во Србија.

„Бев добра девојка за брак. Убава, вредна, ќерка единица. Отсекогаш сум била добра прилика“, прокоментира Манчиќ. Таа исто така проговори и за бракот со Симеон.

„Првиот брак ми беше од љубов, а што се однесува до вториот, докажано е дека го сакам Симеон, во врска сме 20 години. Вториот пат погледнав со различни очи. Прв пат се омажив од љубов, но како што можете да видите, љубовта е расиплива стока и исчезнува“, додаде Сузана.

Ќерката на Сузана, Наталија ретко се изложува во јавноста, познато е дека е родена 1995 година и сите велат дека убавината и харизмата ги наследила од својата мајка.

Исто така, таа често се споредува со Анџелина Џоли, а нејзините интереси не се движат кон јавниот свет, па затоа не сака да ги следи стапките на својата мајка.

Наталија ретко излага во јавноста, познато е дека е родена 1995 година и сите велат дека убавината и харизмата ги наследила од нејзината мајка.

Наталија е склона кон визуелни трансформации, па често можеме да ја видиме со различна фризура, но генерално има впечатлив имиџ и појава од која може да се види дека атрактивноста ја наследила од мајка си.

Previous articleСања Кужет го покажа бујното деколте кое ги ,,запали” гледачите, а потоа ја покажа сестра и’ која многу личи на неа
Next articleСпенџарска се пошегува на сметка на Бубе Јаневска и Роберт Јанков, ,,паднаа” од смеење во студиото