Home Live Ова е мајката на Цеца, објавена слика од нивниот дом во родното...

Ова е мајката на Цеца, објавена слика од нивниот дом во родното село (ФОТО)

Светлана Цеца Ражнатовиќ отсекогаш ја заинтригира јавноста, а бидејќи вратите од нејзиниот дом на Дедиње не беа отворени за јавноста, фотографиите на социјалните мрежи можат да покажат во каков луксуз ужива пејачката.

Цеца ја украси вилата онака како што може да ужива. Нивната вила има неколку ката, мермерно скалило, украсна бакарна ограда и големи мермерни столбови.

Има и други детали кои се внимателно избрани, што укажува дека Цеца има стил. Декоративни свеќи и рамки се составен дел од нејзиниот прекрасен дом. Завесите потсетуваат на оние што можете да ги видите во најлуксузните хотели.

Семејството Ражнатовиќ речиси го реновираше својот дом, па во него има базен, во кој постојано уживаат.

Но, фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ призна дека со задоволство би ги спакувала куферите и би се вратила да живее на село.

Пејачката која е со потекло од Житораџа вели дека и се смачило од Белград каде живее 32 години.

-Сакам да се вратам на село, но обврските не ми дозволуваат, се гушам од смогот во Белград, но трпам, вели Цеца и додава дека нејзиниот син Вељко го сака селскиот живот, па затоа решил да живее на село во Тител, од каде што сега се врати.

Таа додава дека тој уште како дете го сакал селото, бидејќи таква средина му влевала мир и затоа изгради свое царство далеку од градот.

Пријателството помеѓу Вики Миљковиќ и Цеца Ражнатовиќ започна преку нивните родители кои биле семејни пријатели, а естрадните ѕвезди и денес се неразделни.

Како што еднаш Ражантовиќ изјави за медиумите, тие две почнале да се дружат уште во раното детство.

– Мајка ми е воспитувачка, исто како таткото на Виолета. Не само што сме пријатели и кумови, туку нашите родители се и семејни пријатели. Како мало девојче, кога имав пет-шест години, отидов кај Миљковиќ и останав кај нив неколку дена.

И Вики ме прифати, па на некој начин бевме цимери. Си верувавме, споделувавме тајни, спиевме заедно, понекогаш дури и гардероба си ја делевме – изјави претходно фолк дивата, пренесува „Ало“.

Светлана Ражнатовиќ и Вики беа актуелни кога Цеца ја посети својата кума Вики Миљковиќ пред скоро 2 години, која има стан на Белград на вода. Цеца сними кратко видео од терасата, а глетката е воодушевувачка.

„Кај кумата е наубаво“, напиша Цеца. Нешто подоцна, Ражнатовиќ сними видео како се дружи со Вики, а двете згодни девојки позираа расположени. Она што многумина забележаа е дека двете познати пејачки се без шминка, а Вики едвај ја препознаа таква.

Цеца Ражнатовиќ денес е една од најголемите ѕвезди, а за нејзиниот приватен живот малку се знае, па се знае дека е многу приврзана за родителите кои живеат во Житораѓа.

На социјалните мрежи е објавена фотографија од помладите денови на Цеца, на која таа позира со мајка си Мира Величковиќ, за која велат дека од неа наследила талент за музика.

Цеца на сликата има кратка коса и сигурно се сеќавате како изгледала во тој период, а слична фризура тогаш носела и нејзината мајка која ретко се појавува во јавноста.

Проценете сами колку сличности има кога е физичкиот изглед во прашање, а еден од коментарите е дека наследничката на Цеца Анастасија е истата баба.

Previous articleМитко Јанчев објави ретка семејна слика со трите деца, има посебен повод за тоа (ФОТО)
Next articleДенис Космонаутко се јави од своето прибежиште, покажа каде го наоѓа мирот (ФОТО)