Home Live Сите зборуваат за раскинувањето на Анастасија со Ѓорѓе, а еве како таа...

Сите зборуваат за раскинувањето на Анастасија со Ѓорѓе, а еве како таа го откачи својот претходен дечко- историјата се повторува

Анастасија Ражнатовиќ е многу блиска со нејзината мајка која сама ги воспитуваше неа и брат ѝ Вељко.

Младата музичка ѕвезда објасни зошто е горда на својата мајка и откри од што се откажала Цеца заради своите деца со цел да ги поведе на вистинскиот пат.

– Таа се откажа од сè затоа што е поинаку кога двајцата родители се грижат за растењето на своите деца. Самохран родител треба да носи сè сам на грб.

Мајка ми е цел живот јавно изложена на многу работи. Сето тоа ја отежнуваше ситуацијата, бидејќи беше со голем притисок во јавноста, но Цеца мораше да биде и добра мајка.

Јас сум многу горд на неа, секогаш и засекогаш – рече Ражнатовиќ и испрати силна порака до сите самохрани мајки:

– Мајка ми најдобро може да го каже тоа, бидејќи таа е таа што го помина тој тежок период од животот.

Но, кога ќе се сетам на мајка ми и нејзиното искуство, би им порачала да бидат силни, да им бидат најголема поддршка и пријатели на своите деца, и сè ќе биде како што треба.

Децата ќе знаат како да го ценат тоа“, откри Анастасија. За потсетување, нејзиниот татко, Жељко Ражњатовиќ си замина од овој свет на 15 јануари во 2000 година.

Фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ денес полни 48 години, а по тој повод се огласи нејзината ќерка Анастасија Ражнатовиќ и ѝ испрати емотивна порака.

Имено, Анастасија на својот Инстаграм профил објави заедничка фотографија на која и двете се насмеани, како и трогателни зборови.

– Среќен роденден на мајка ми, мојата најдобрата пријателка, најголемата поддршка и личноста што ја сакам најмногу на светот! Секогаш да ми бидеш здрава и среќна, сè друго ќе дојде! Те сакам – стои во описот на фотографијата.

Анастасија Ражнатовиќ и Ѓорѓе Куљиќ решија да стават точка на долгогодишната врска. Се шпекулираше и пишуваше за причините, а таа истакна дека љубовта згаснала, и дека останале во добри односи.

Имено, познато е дека пред врската со Куљиќ, младата пејачка имала романса со Костадин Терзиќ, синот на генералниот директор на Црвена звезда, Ѕвездан Терзиќ. Нивната врска беше многу интересна за јавноста. а романсата заврши во август 2016 година.

Она што е интересно е дека Анастасија речиси, идентично, зборуваше за раскинувањето со Терзиќ, како што беше случајот со Ѓорѓе.

-Немаше кавга, раскинавме на најнормален начин. Останавме пријатели, а приказните за нашите кавги немаат никаква врска со вистината.

Сè уште имам добро мислење за Костадин – им беше јасна Анастасија на српските медиуми, зборувајќи со сличен тон со кој денеска го објаснува крајот на врската со друг бизнисмен со кој ја раскина врската.

Да потсетиме, Костадин по врската со Анастасија започна романса со Валентина со која се ожени и доби дете, а наскоро ќе добие уште едно бебе.

Previous articleДац одблиску ја опиша нашата состојба: Добивме демократија, почнавме да полудуваме од таа демократија
Next articleЛамбе Алабаковски најави дека се враќа на музичката сцена и кажа што ја прашал Каролина по враќањето од Америка