Home Live Водителката Сања Маринковиќ покажа како изгледала пред 19 години: Сите ги остави...

Водителката Сања Маринковиќ покажа како изгледала пред 19 години: Сите ги остави во неверување (ФОТО)

Минатата година, со месеци се шпекулираше дали познатата водителка од ТВ Пинк, Сања Маринковиќ се разведе од Александар Ухрин.

Како што дозна „Блиц“, парот минатото лето поднел барање за развод и тие повеќе не живеат на истата адреса.

После десет години брак, поранешните партнери Сања Маринковиќ и Александар Ухрин сфатија дека љубовта повеќе не живее на нивната адреса и тие поднеле барање за развод.

Сепак, тоа не ги спречува да бидат во добри односи, па затоа се согласуваат за деталите околу воспитувањето на синот Страхиња.

Сања живее со синот, додека нејзиниот бивши сопруг се иселил од нивниот стан.

– Тие сфатија дека по многу години, нивните мисли и ставови се различни. Тие разговараа за сè и сфатија дека најдоброто решение е да раскинат во мир, и секој да тргне по својот пат.

Откако ги договориле сите детали, Сања остана да живее во нејзиниот стан, додека Александар се пресели на друга адреса.

Сања неодамна престојуваше во Ровињ, каде уживаше во шармот на овој град со нејзиниот син и неговите пријатели. Од друга страна, тие се согласуваат за сите детали кога станува збор за тоа како и со кого нивниот син ќе го поминува времето.

Периодот зад себе Сања го искористи да се посвети на бројни проекти на кои со месеци активно работи – открива извор близок до водителката за „Блиц“.

По разводот, водителката уживаше повеќе од кога било, а многумина велат дека никогаш не изгледала подобро, но она што е јасно е дека решила да се посвети на патувањата.

После низа слики во едноделни костими за капење, Сања облече и дводелни, и веднаш покажа што има на располагање, а нејзиното затегнато и извајано тело ги остави сите без текст, додека коментарите под фотографиите се редеа…

“Кога ќе погледнам прекрасни бои околу мене неколку пати за да се осигурам дека тоа не е илузија, не е заблуда на имагинација, туку вистински стотици метри живот среде океан.

Најчистиот воздух, најчисто море, најчист песок, чисти витамини и најважно е нашите мисли да бидат и чисти “- напиша Сања во описот на сликите кога одмараше на Малдивите.

Како што знаеме, Сања редовно се грижи за својата диета, која ја промовира и во своите емисии, но многумина не веруваа дека изгледа фантастично дури и кога не е пред камера.

Во една пригода, Маринковиќ избра бел тесен фустан, па нејзината линија беше совршено видлива, а помладите девојки би и завидувале со оглед на тоа што водителката нема никакви маани.

Покрај тоа, ја краси широка насмевка на која сме навикнати на малите екрани, а овој настан го разубави со своето присуство и остави многумина без здив.

Сања е посветена на здравиот начин на живот, па на нејзиниот Инстаграм профил можеме да видиме и фотографии од теретана, но и оброци што ги јаде секој ден, со цел да ја зачува совршената линија на 48 години.

Водителката Сања Маринковиќ неодамна наполни 48 години, а зад себе има успешна кариера, бидејќи веќе две децении ја води авторската емисија Магазин Ин.

Таа одлично се грижи за своето тело, редовно вежба и се грижи за исхраната, па изгледа многу помладо отколку што е, а често истакнува дека нема направено ниту една пластична операција, што е реткост меѓу јавните личности во денешно време.

Водителката пред 4 дена објави слика од пред дури деветнаесет години кога се нашла на една од насловните страници и објаснила дека фотографијата и ја испратила Сузана Манчиќ.

„Треба да го прескокнеме небото. Имајте највисоки желби, па сè што е помалку ќе се прескокне само по себе“, го цитира таа славниот Мико Антиќ.

Благодарам на Сузана која една вечер ми ја испрати мојата слика од насловната страница на ТВ Ревија која ја најде во нејзината архива. Мојата насмевка на 14 февруари 2003 и 14 февруари 2022 година“, напиша Сања Маринковиќ, чие појавување на старата слика не се разликува многу од денес.

Previous articleТања Савиќ стана и си отиде cpед емисија во која гоcтин беше и Ивица Дачиќ (ВИДЕО)
Next articleСе огласи синот на Марина Туцаковиќ по 6 месеци: Чувствувам вина, мајка ми ме замоли само една работа