Home Live Цеца го откри односот со Марија Шерифовиќ: Се пазиме, се мазиме, се...

Цеца го откри односот со Марија Шерифовиќ: Се пазиме, се мазиме, се галиме, па се караме за да има рамнотежа

Светлана Ражнатовиќ или попозната како Цеца е една од најголемите, ако не и најголема балканска музичка ѕвезда. Фановите постојано сакат да го следат и нејзиниот приватен живот, тема и тоа како ги привлекува.

Цеца во интервју за српските медиуми открива колку сè се сменило откако нема концерти, односно од почетокот на 2020 година и моментот на појава на вирусот Ковид 19.

–Не е сјајно како порано. Едвај се сеќавам на концертите и дека ги имаше, а тоа е она во што уживам и што ме исполнува со голема енергија.

После концертот, ќе бидам среќна, горда, исполнета и имам повеќе волја за живот и за сите други обврски. Ни се случи оваа корона, што е навистина голема несреќа за сите, и се надевам дека ќе помине што е можно побрзо.

На прашањето зошто во последните години Цеца не е присутна во медиумите како порано, таа открива:

–Главно не сакав луѓето да пишуваат за мене секој ден, ако ме прашате. Поточно за раѓањето на Жељко, ништо не ми пречеше. Бев толку среќна што можев да шетам по улица и да зборувам за тоа колку сум среќна.

Мене ми пречеше и ми пречи кога се објавуваат невистинити информации, кога се градат приказни засновани на објави на Инстаграм или лажни објави на споменатата мрежа.

И ми пречи кога весник или портал свесно објавува лага, а следниот ден тие бараат изјава дека би го негирала сето тоа, и затоа тие имаат возбуда за сето тоа околу два дена.

Сето тоа може да се сведе на иста реченица – непрофесионалност. Се обидувам да имам добра соработка со седмата сила, но секако дека варира.

Сè зависи од тоа како кликнувате со уредникот и колку сте подготвени да дадете. Како и колку тие знаат да го ценат тоа.

На крајот, луѓето прават погрешен пристап и остваруваат краткорочна соработка. Сакам стабилни и нормални деловни луѓе со кои, кога ќе се согласите за нешто, така функционира.

Околу тоа кој најдобро се снајде со бебето Жељко, Цеца вели:

–Секако дека најдобро се снајдов јас. Едноставно сум тука, го сакам тоа дете, можам да му дадам насмевка, радост, мое време.

Родителите стануваат побогати и поискусни секој ден во тоа како е да се биде родител. Што се однесува до Анастасија, Богдана и Вељко, можете да ги прашате лично.

На прашањето дека сè почесто може да се забележи во јавност, таа одговара:

–Кога новинарите ми го бројат тоа, очигледно излегува дека често сум надвор од куќата. Ако ме прашате, излегување два, три пати месечно и не е често според мене.

Но, нека биде дека често сум надвор од куќата. Едноставно, имам нормални социјални потреби како и сите други човечки суштества, а тоа е да имам социјален живот.

Имајќи предвид дека немам патувања, концерти и слично, барем можам да имам време во јавноста за моите пријатели и да одам на вечера каде што ќе се опуштам и ќе уживам малку.

–Секој ми се восхитува во тајност, во себе (се смее). Само се шегувам малку. Луѓето доаѓаат да не пречекаат, да фотографираат, што е нешто сосема нормално.

Лесно ли е маж да и пријде на Цеца, еве што таа одговара:

–Да не се лажеме, тешко е да ми се пристапи. На пример, дури и ако сакате да ми пријдете во ресторан, нема шанси да не го видат тоа сите. Вие дури и не знаете како ќе реагирам. И така натаму. Факт е.

Се ближи крајот на музичкото натпреварување „Ѕвезде Гранда“, а Цеца откри зошто била вознемирена оваа сезона и каков однос има сега со колешката Марија Шерифовиќ.

Како што се наближува големото финале, така расте и тензијата меѓу кандидатите, но и членовите на жирито кои се и нивни ментори.

Не им е лесно на членовите на жирито кои се тука веќе неколку сезони, а особено на Светлана Цеци Ражнатовиќ, која е нова овде.

,,Поради таа напнатост и посветеност кон кандидатите, се молам на Бога да заврши што поскоро. Не можам повеќе да го издржам тој притисок и да ме нервираат членовите на жирито. Шегата на страна, проблемот е што сте емотивно врзани за кандидатите, истакна пејачката.

Една од колешките со која Светлана можеше жестоко да се пресмета за кандидат е Марија Шерифовиќ, а нивната врска ја откри пред самиот крај на натпреварот.

,,Се сакаме, се пазиме, се галиме и се грижиме една за друга. Се караме за рамнотежа во атмосферата. Малку се шегувам, двете се знаеме долги години и секогаш сме сакале и почитувале една со друга. Тоа е убаво пријателство преку мајка и и самата кога го изгради своето име, изјави Цеца.

Бев налутена затоа што имав најмногу кандидати затоа што бев нова, но сите ќе се промениме поинаку за следната сезона. Иако дефинитивно ќе имам повеќе искуство за следната сезона“, порача Цеца.

Previous articleЕдна од најпознатите песни на Здравко Чолиќ крие тажна и многу болна вистинска приказна
Next articleСашо Ордановски: Предлогот од Франција може да биде и најдоброто што ќе го добиеме