Home Live Mајката на Душко Тошиќ им треcна врата на новинарите (BИДЕО)

Mајката на Душко Тошиќ им треcна врата на новинарите (BИДЕО)

Јелена Карлеуша вчера на Инстаграм објави официјално соопштение, во кое кажа дека со нејзиниот сопруг Душко тошиќ, се договориле спогодбено да стават крај на бракот бидејќи Душко повеќе не се гледа како дел од нивното семејство.

Старателството над децата ќе ѝ припадне на неа, а како што вели целиот брачен имот им е препишан на нивните две ќерки Атина и Ника.

– Душко и јас се договоривме спогодбено да ставиме крај на нашиот брак после 14 години.

За жал, Душко повеќе не се гледа себе како дел од нашето семејство. Техничко правните работи ќе бидат спогодбено решени во наредниот период.

Во овој тежок период за нашето семејство и децата, нема да молам за разбирање од медиумите, затоа што тоа е залудно.

Од јавноста не очекувам ниту човечност ниту разбирање, само ликување и перење уста со нашите животи што е нешто на што сум навикната… па навалете…

Преживеав сѐ, ќе го преживеам и ова. Животот оди понатаму. За да спречам неточни натписи – целиот брачен имот е препишан на нашите деца, старателството над децата ми припаѓа мене.

Каква било напишана лага ќе резултира со тужба како и досега. Нема повеќе да се огласувам по ова прашање.“

Инаку Душко Тошиќ последен пат на Инстаграм има објавено семејна слика со сите четворица, во 2016 година,

Среќните заеднички моменти се снимени на одмор во Дубаи, а кадрите се направени во базенот каде се дружеле со разигран делфин.

Оттогаш поминаа речиси шест години, а понови заеднички објави нема. Сега е јасно дека ова беше потврда дека во бракот на Јелена и Душко одамна не цветале рози.

Вчера српските новинари ја посетија мајката на Душко Тошиќ, надевајќи се на ексклузивна изјава од неа, по повод разводот на бракот на нејзиниот син.

Соседите кои се најдоа на пат кон куќата на мајката на фудбалерот не беа особено изненадени од разводот на Јелена и Душко.

– Не ни знаев дека живеат заедно, навистина не ги видов – рекол првиот сосед, додека момчето што живее во близина рекол дека Јелена и Душко не доаѓаат често во селото, но дека сестрата на Душко е секогаш. таму.

-Не сум ги видел одамна, не доаѓаат толку често, а сестрата на Душко ја гледам цело време, мајка му Николета е многу добра жена, ја знам, ова е мало место, сите ние се познавате – рече тој.

Мајката на фудбалерот, Николета Тошиќ, новинарската екипа ја пронашла пред семејната куќа во неговото родно село Орловат, но не сакала да го коментира разводот на нејзиниот син и поранешната снаа.

„Па, што ме прашуваш? Што ме прашуваш? Немам коментар“, рече таа и им ја тресна вратата на новинарите.

 

Previous articleЗаев објави слика со Филипче и Мајк Помпео и поpача: Северна Македонија веднаш да ги почне преговорите со ЕУ
Next articleАнтониа Гиговска ги изненади Белграѓани – на сред „Кнез Миахилова“ им ја запеа „Македонско девојче“ (ВИДЕО)