Home Live Cањa Cани Гpоздановска се „оптегна“ на лeжалка – пpaзник за oчи (ФОТО)

Cањa Cани Гpоздановска се „оптегна“ на лeжалка – пpaзник за oчи (ФОТО)

Сани Гроздановска сподели нејзина изведба на една тажна љубовна песна од Милица Тодоровиќ, која се вика, „Љубав мање“-

Љубов помалку. Интересно е и што Сани оваа своја изведба ја споделува токму во периодот, кога се разведуваше од својот маж Мартин.

Исто така, стиховите на песната како за неа да се пишувани:

„Со ноќи чекав, низ прсти гледав, се ми излезе на нос. Срцето ми вели, застани малку, а паметот, тргни се будало. Ако ја бирав убавината, секогаш ќе беше прв…“

фолкерката откри дека нема направено никаква хирушка интервенција на себе, но дека планира да ја корегира устата.

Сани неодамна го истетовира својот грб со тетоважа која има симболично значење. Станува збор за ружи околу кои има виолински клуч од петолиние со ноти, а меѓунив изпишани зборовите:

„Љубов“, „Среќа“, „Независност“, а симболично претставени беа музиката и двата цвета кои се нејзините две ќерки.

Сани Гроздановска како слободна птица, лета и прелетува низ скопските дискотеки и ресторани каде ги забавува луѓето речиси секоја втора вечер.

Сани знае да направи атмосфера за памтење, па затоа сите ја бараат. Минатиот месец, Сани на својот Инстаграм сподели серија од фотографии дека заминува во Австралија.

Таа изгледа многу среќна на фотографиите, а и како не би била. За естрадните уметници Австралија е омилена дестинација, каде освен добар провод, имаат и добра заработка.

Со оглед на тоа што Сани е една од најпопуларните македонски фолк пејачки, нашинците во Австралија ќе уживаат, во нејзиниот глас, а богами и стас!

Сани Гроздановска е една од нашите најпопуларни и најзгодни пејачки на фолк сцената. Сани секоја година ја гледаме како настапува во емисијата „Мерак меана“.

Емитувањето на оваа емисија која ја собира целата фолк естрада од Македонија е реприза, но сепак народот ужива додека ја гледа.

Таа откpи и дека политика не следи, но затоа пак актуелниот градоначалник на општина Карпош, Стефан Богоев и се допаѓа, додека, пак за тогашниот премиер, Зоран Заев, рече дека воопшто не е нејзин тип на маж.

– Имало многу непријатни ситуации за време на моите настапи, но знам како да се справам со нив бидејќи не сум од вчера во овој бизнис, туку веќе десет години сум, и многу добро знам што да направам.

Знаат да кажат ајде да излеземе, па коллу шари бараш за една вечер, меѓутоа тоа е се љачко однесување. Моментално немам ништо корегирано на себе, се е природно“, рече Сани во истото интервју.

Сани Гроздановдска за Бекстејџ потврди дека ставила крај и на вториот брак со билдерот Мартин Гроздановски. „Нешто што не го бива, боље да се прекине на време како велат- боље спречити него лечити.

Јас сум од тие што не сака да пие лекови и такви ствари, и затоа спречив на време. Затоа што бевме најдобриот пар, затоа и успејаа луѓето околу нас да не разделат.

Меѓутоа нема врска, животот продолжува понатаму“, рече Сани во Бекстејџ но како да сакаше да ги задржи солзите.

Потоа, водителот ја праша: Како си сега, ова ти е втор пат, а таа рече: Сега сум топ, у топ форма, у најјаката форма од цел мој живот.

Сега ќе газам, и со турнеи, и со песни и со се. Јас се спремам за третиот ти си запнал со тие два брака- му рече Сани на водителот.

Сани има традиција, пред или после настапите кои ги има речиси секоја втора вечер да објави слика од нејзиниот изглед. Тоа го направи постојано, а многумина останаа воодушевени од модните комбинации кои Сани ги објавува.

Сани беше на долга турнеја низ Австралија, а сега реши малку да одмори и тоа го направи во најдобро издание. Сани облече бикини и се оптегна на лежалка.

Во коментар и’ коментираа да внимава да не си ја прекрши кичмата, но тоа е само позата која Сани ја одбра за фотографирање. Нема други зборови, Сани навистина изгледа одлично за своите години.

Previous articleНашата водителка Јелена Богојевиќ е копија на мајка cи – така и самата вели (ФОТО)
Next articleОчевидец раскажа што точно се случило во Грција: Детето го понесе струја со душекот, а дедото се упокои најверојатно од грижа