Home Live Анастасија Ражнатовиќ откри за односот помеѓу брат ѝ Вељко и Немаља Гудељ...

Анастасија Ражнатовиќ откри за односот помеѓу брат ѝ Вељко и Немаља Гудељ и дали се согласуваат за неа

Сите се согласуваат дека Анастасија Ражнатовиќ својот глас, но и изглед го има наследено од својата мајка, Цеца Ражнатовиќ.

Но дали ќе успее да ја надмине музичката дива ќе покаже самото време. Повеќе од очигледно е дека помина одлично со нејзината прва песна со која ги освои критиките и стана хит за кратко време.

Таа токму оваа песна му ја пееше и на увце на роденденската прослава на својот пријател, фризерот Стефан Радивојевиќ, со кого често се дружи.

Анастасија на својот Инстаграм многу често објавува заеднички фотографии со него, па така и овој пат објави дел од лудата роденденска забава на која доминираше нејзиниот глас.

Атмосферата е на ниво и тие си поминуваат одлично што можевме да го видиме и од фотографиите, а Анастасија за оваа пригода избра мал црвен кожен фустан и високи црни чизми во кои изгледаше фантастично.

Анастасија Ражнатовиќ во емисијата „Сценарио“ на курир.рс проговори за детали од приватниот живот кои не се толку познати на јавноста:

„Имав доста следбеници и пред да започнам да се занимавам со музика, кога се снимав со пријателите. Малку се занимавав и со манекенство“, вели Анастасија.

Анастасија Ражнатовиќ откри што бара од нејзините соработници, па зборуваше за одлуката да паузира во објавувањето песни.

–Луѓето често ме прашуваат зошто не објавувам нови песни, едноставно не брзам со тие работи. Секоја песна што ќе ја објавам мора да биде нешто што ќе ми се допадне максимално, сто проценти – рече таа на почетокот.

Семејството на Немања Гудељ, новото момче на Анастасија, заедно судејќи по објавите на социјалните мрежи, целото време го поминуваат во Шпанија со семејството на фудбалерот.

Кога беше откриено дека ќерката на Цеца Ражнатовиќ се забавува со познатиот фудбалер, по раскинувањето на врската со бизнисменот Ѓорѓе Куљиќ, многумина се запрашаа како Анастасија навистина се согласува со најблиските на Немања.

Според медиумите, идната свекрва на Анастасија, Оливера Гудељ, откако поминале многу време заедно во Севиља, само го засилила позитивното мислење што го имала за избраничката на нејзиниот син, а на ист став е сестрата на Немања, Вања и братот Драги.

– Анастасија е многу приземна и пристојна девојка, а кога е во прашање семејството на Гудељ, таа не можеше ни да глуми ѕвезда.

Покрај татко му, фудбалерот израснал во богатство, а и самиот постигнал големи успеси на многу млада возраст, па девојката тешко може да го гледа од височина.

Сепак, Анастасија не е вообразена, не глуми ѕвезда, бидејќи, без разлика на богатството, живеела сосема нормален живот, на што секогаш инсистирала нејзината мајка Цеца – тврди извор за „Свет и скандал“.

Придружниците на пејачката имаа можност да се уверат низ фотографиите со семејството на Немања Гудељ, кое се чини дека е пресреќно поради нивната врска, а Анастасија, се чини, на сите им е при срце.

Анастасија Ражнатовиќ веќе некое време ужива во љубовта со фудбалерот на Севиља, Немања Гудељ.

Немања Гудељ поради кариерата моментално живее во Шпанија, а пејачката често патува таму за да биде со својот избраник.

Тие двајца неодамна беа на Ибица, што беше вториот дел од роденденскиот подарок на фудбалерот за Анастасија, за кој се шпекулира дека чинел 35.000 евра.

Младата пејачка Анастасија Ражнатовиќ додека уживаше на Ибица со своето момче, на социјалните мрежи речиси секојдневно објавуваше видеа и слики кои го привлекуваат вниманието на нејзините следбеници.

Анастасија во една прилика објави опуштена фотографија на својот Инстаграм профил, ја пушти косата, а преку глава носеше марама од позната марка.

Анастасија потрошила околу 500 евра за ова модно парче кое го носела и на Ибица.

Иако Анастасија Ражнатовиќ од самиот почеток изгради одлични односи со семејството на Немања и често објавуваше слики и видеа со неговиот брат Драги и сестрата Вања, фудбалерот се сретна со семејството на пејачката дури за нејзиниот 24 роденден кога тој дојде во Белград.

Светлана Цеца Ражнатовиќ истакна дека тој е одлично момче, како и целото негово семејство, а Немања со еден гест ја расплака.

Сепак, многумина ги интересира дали врската која ја формираа Гудељ и братот на Анастасија, Вељко Ражнатовиќ е подеднакво идеална.

Иако Вељко секогаш оставаше впечаток дека е премногу заштитнички настроен кон својата сестра, тој веднаш го прифати фудбалерот, а тоа можеше да се заклучи кога Гудељ заедно со мајка му, сестрата и братот ја посети куќата на Цецa во Дедиње.

Вељко е во одлични односи и со братот на Немања, Драгиша Драги Гудељ, кој ја воодушеви Милица Тодоровиќ, а од неодамна излезе и видео како рапуваат заедно.

Previous articleВистината на виделина: Вонбрачниот син на Мирослав Илиќ живее во луксуз- не го бараше татко му за пари, му требаше само татковска љубов
Next articleДраган Спасов Дац: Е Горане мој пријателе, жал ми е што те нема, ама да ти кажам – се спаси